Quantcast

Vilniuje uždegta žalia šviesa savivaldos programai

Penktadienį Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje pasirašytos pirmosios sutartys su 11 savivaldybių vadovais. Savivaldybėms vietos bendruomenių programų įgyvendinimui skirta 8 mln. litų.

Pirmosios sutartys pasirašytos su Kauno r., Utenos r., Klaipėdos r., Šiaulių r., Vilkaviškio r., Raseinių r., ir kt. Šios savivaldybės pasirengė tinkamam dalyvavimui programoje:  iki balandžio 1 d. nustatė ir įvardijo vietos bendruomenes, kurioms bus skiriamos programos lėšos, nustatė kriterijus bei tvarką kaip jos bus skirstomos. Su kitomis savivaldybėmis sutartis planuojama pasirašyti iki mėnesio pabaigos.

Pasirašyti sutarčių į sostinę atvykę savivaldybių merai iš Socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko rankų gavo po obelaitę. O sutartis pasirašantis Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie Socialinės ir darbo ministerijos direktorius Aivydas Keršulis savivaldybių atstovams įteikė patarimų rinkinius kaip sodinti ir prižiūrėti medelius.

Pirmoji savo parašą po sutartimi padėjusi Biržų rajono savivaldybės merė Irutė Varzienė, dėkojo ministerijai už iniciatyvą, skirtą sustiprinti vietos bendruomenių veiklą.

„Labai dėkoju už šitą idėją. Ir noriu pasakyti, kad kiekviena gera idėja, dar ir paremta materialiai yra labiau įtikinama. Mūsų savivaldybėje į šį darbą įsijungta labai aktyviai, kelios seniūnijos yra įsteigusios idėjų banką kaip galėtų būti panaudotos lėšos. Be įprastai aktyvių kaimo bendruomenių, šįkart  prisijungė ir miestiečiai. O minčių kaip panaudoti lėšas tikrai nemažai: viešosios erdvės, bibliotekos, parkai - tai bendruomenės susitikimo vietos ir jas reiktų tvarkyti“, - teigė I.Verzienė.

Programa, kurios įgyvendinimui valstybės biudžete šiemet skirta 8 mln. Lt, turėtų paskatinti gyventojų bendruomenes priimti savarankiškus sprendimus. Kiekvienoje seniūnijoje veikiančios vietos bendruomenių tarybos, sudarytos iš vietos gyventojų bei įvairių organizacijų atstovų, galės pačios nuspręsti, kur turi būti panaudoti iš šios programos fondo skiriami pinigai.

„Kartais iš viršaus ateina tokie nurodymai arba „patarimai“ kaip naudoti pinigus, kad bendruomenės už galvos griebiasi. Manau, kad šio fondo lėšos, nors ir nėra didelės, tačiau leis žmonėms bent šiek tiek pasijusti laisvais ir naudoti lėšas ten, kur jie patys nuspręs. Šitaip susirinkę kaimynai, kaimyniškai nuspręs, ką veikti su tomis lėšomis“, - teigė D. Jankauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių