Quantcast

Vilniuje teisėjai kovoja dėl geriausių Europoje vardo

Antrą dieną iš eilės teisėjai iš skirtingų Europos šalių varžosi dėl geriausių Europoje vardo. Vilniuje vykstančiame pusfinalyje septynių valstybių atstovai kovoja dėl dviejų kelialapių į finalą.

Nacionalinėje teismų administracijoje vykstančiame antrajame geriausio jaunojo teisininko ,,THEMIS” pusfinalyje vakar jau pasirodė Rumunija, Bulgarija ir Portugalija. Iki Lietuvos atstovų pasirodymo lieka viena diena.

,,Dalyvavimą tokio pobūdžio projekte vertinu tiek kaip erdvę profesiniam tobulėjimui, tiek ir kaip galimybę pasikeisti patirtimi, bendraujant su teisininkais iš kitų valstybių. Aš ir mano kolegos džiaugiamės galėdami atstovauti Lietuvai mūsų šalyje organizuojamame tarptautiniame konkurse, su nekantrumu jo laukiame ir esame įsitikinę, kad tiek organizaciniu, tiek ir aptariamų temų aktualumo aspektais renginys bus sėkmingas.”, – artėjant konkursui parengtos temos pristatymo dienai sako Lietuvos komandos atstovas Marius Bartninkas.

Šiandien savo temas pristato lenkai, austrai, vokiečiai ir turkai.  Lietuvai atstovausiantys Kauno apylinkės teismo teisėjai Marius Bartninkas, Aušra Barškietytė, Asta Žeromskytė-Stanienė su komandos vadovu Kauno apylinkės teismo teisėju Aurelijumi Rauckiu iki konkurso ,,THEMIS” komisijai turėjo pateikti  20 puslapių rašto darbą tema ,,Tarptautinis teisminis bendradarbiavimas civilinėse bylose” (aktualijos, probleminiai klausimai ar konkrečiai šaliai aktualūs aspektai).

,,Mūsų tema – Bankroto bylų iškėlimo jurisdikcija: skirtingoms problemoms skirtingi sprendimai? Tema aktuali, kadangi analizuojami tarptautinės jurisdikcijos tarptautinį elementą turinčių bankroto bei restruktūrizavimo bylų reguliavimo Europos Sąjungoje teisiniai bei praktiniai aspektai. Dėl rezultatų dar anksti kalbėti, tačiau tikimės geriausių. Komanda ruošiasi savo pasirodymui”,  – sako Lietuvos komandos vadovas.

Jei iš metus laiko dirbančių Kauno apylinkės teismo teisėjų sudarytai komandai pavyks geriau pasirodyti už kitas septynias priešininkų komandas, jiems atiteks kelialapis į spalio 21–25 d. Rumunijoje vyksiantį ,,THEMIS” finalą.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių