Vilniuje taksi darbuotojai įsteigė profsąjungą, išrinko pirmininką

Lietuvos darbo federacijos patalpose, Vytauto g. 14, vyksta steigiamasis taksistų profesinės sąjungos susirinkimas. Posėdžiui pirmininkavo Janina Švedienė - Lietuvos darbo federacijos generalinė sekretorė. Profesinę sąjungą nuspręsta pavadinti Taksi įmonių darbuotojų profesine sąjunga.

Susikūrusi Vilniuje profesinė sąjunga ateityje žada prijungti  ir kitų miestų taksi įmonių darbuotojus. J.Švedienė susirinkusiems aiškino, kodėl atėjo laikas kurti profesinę sąjungą: „Dabar yra labai daug nežinios dėl tolimesnės įmonių veiklos, darbuotojai yra neužtikrinti dėl savo ateities ir nori daugiau aiškumo.“ Darbo federacijos patalpose susirinko kelios dešimtys taksi įmonių darbuotojų.

Apie 50 susirinkusių taksi įmonių darbuotojų pasirašė stegiamąjį susirinkimo protokolą. Narių sąrašas - neatskiriama protokolo dalis. Vėliau norintys prisijungti prie sąjungos turės pildyti prašymus, kad patektų į profesinę organizaciją.

Susirinkusieji buvo supažindinti su narystės profesinėje sąjungoje tvarka, savo teisėmis ir įsipareigojimais.

Planuojama, kad profesinės sąjungos biudžetas bus sudarytas iš nario mokesčio. Pirmininkaujanti susirinkimui J.Švedienė teigė, kad įmanomi ir kiti biudžeto papildymo būdai, pavyzdžiui, užsienyje profesines sąjungas remia ir darbdavys. Taip pat gali būti įkurtas ir streikų fondas.

Taksi įmonių darbuotojų profesinės sąjungos tarybą sudarys 7 atstovai. Sąjungos pirmininku išrinktas taksistas Gediminas Sabaitis. Taip pat nubalsuota už 2 jo pavaduotojus.

Steigiamajame susirinkime taip pat išrinktas iždininkas bei revizijos komisija, į kurią pateko ir moteris - Diana Babickaja.

Tarp susirinkusių taksi įmonių darbuotojų kilo diskusija dėl nario mokesčio. Nutarta, kad nario mokestis bus fiksuotas - 20 litų per mėnesį.NAUJAUSI KOMENTARAI

pilietis

pilietis portretas
Idomu ka jie gins ar taksistus kad parom nedirbtu ir gautu atlyginima, o nenestu duokles, ar tuos darbdavius kuriie naudojasi kad nera darbo ir zmones eina jiems vergauti ir paskui kisa vekselius pasirasineti ir vietoj to kad uzdirbtu lieka dar ir skoloj kur paskui per teismus issiesko su procentais.

musu profsajubgos

musu profsajubgos portretas
dar protiskai ir moraliskai nesubrendusios ,kad galetu atstovauti dirbanciuju gerovei,jos uz gautus kysius ,greiciau atstovauja darbdaviams!
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių