Lietuvos kariuomenės brigada „Geležinis Vilkas“ priskirta Vokietijos divizijai

 • Teksto dydis:

Lietuvos kariuomenės mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ priskirta Vokietijos divizijai. Tai liudijantį Lietuvos kariuomenės ir Vokietijos kariuomenės Sausumos pajėgų vadų susitarimą spalio 21 d. Krašto apsaugos ministerijoje  pasirašė brigados generolas Valdemaras Rupšys ir generolas leitenantas Jorgas Vollmeris (Jörg Vollmer). Šis susitarimas leis užtikrinti brigados „Geležinis Vilkas“ pasirengimą veikti aukštesniojo vieneto sudėtyje.

„Brigados „Geležinis Vilkas“ afiliacija su Vokietijos divizija atvers platesnes galimybes per mokymus ir pratybas užtikrinti tinkamą mūsų brigados pasirengimą veikti divizijos sudėtyje. Tai padės užtikrinti ir geresnį sąveikumą su Vokietijos vadovaujamu NATO priešakiniu batalionu. Vokietija yra mūsų patikima sąjungininkė saugumo ir gynybos srityje“, –  sakė Sausumos pajėgų vadas brg. gen. V. Rupšys. 

„Šis susitarimas – tai dar vienas akmuo į sieną, kurią bendrai statome. Brigados „Geležinis Vilkas“ priskyrimas Vokietijos kariuomenės divizijai  kaip niekad anksčiau  sustiprins mūsų bendradarbiavimą“,  –  pasirašius susitarimą sakė Vokietijos  kariuomenės Sausumos pajėgų vadas.

Lietuvos sausumos pajėgų vadas brg. gen. V. Rupšys padėkojo gen. ltn. J. Vollmeriui už  asmenines  pastangas stiprinti  Vokietijos ir Lietuvos sausumos pajėgų bendradarbiavimą, Lietuvos gynybinius pajėgumus. 

Lietuvos kariuomenės mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ jau šiais metais pradėjo vykdyti bendrą karinį rengimą su Vokietijos sausumos pajėgų vienetais. Priskyrus Lietuvos brigadą Vokietijos divizijai, mokymų ir pratybų programa tik intensyvės. Be štabo lygmens mokymų, taip pat bus organizuojami specialistų kursai, patirties pasidalinimo seminarai. Taip pat planuojamas Lietuvos karininkų skyrimas tarnauti į Vokietijos divizijos štabą.

Vienetų afiliacija leis užtikrinti Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabo pasirengimą veikti aukštesniojo vieneto sudėtyje. Lietuvos kariuomenės brigados turi gebėti veikti aukštesniojo vieneto sudėtyje, tačiau jų rengimo galimybes gali užtikrinti tik užsienio valstybių kariuomenės, turinčios divizijas.

Vokietijos vadovaujamas NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Lietuvoje yra integruota į Mechanizuotąją pėstininkų brigadą „Geležinis Vilkas“, tačiau mokymų ir pratybų metu įgytos žinios padės brigados štabui užtikrinti dar geresnę brigados sąveiką su Vokietijos vadovaujamu NATO batalionu Lietuvoje. Prioritetas bus skiriamas dalyvauti Vokietijos divizijos, atsakingos už NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje formavimą, mokymuose, tačiau paliekamos lanksčios galimybės dalyvauti mokymuose ir kitos Vokietijos divizijos sudėtyje.

Pasirašytas susitarimas įgyvendina Ketinimo protokolą dėl Lietuvos ir Vokietijos kariuomenių vienetų afiliacijos, kurį Lietuvos ir Vokietijos gynybos ministrai pasirašė šių metų vasarį Briuselyje.

Bendradarbiavimo su Vokietija intensyvėjimas, ypač Vokietijos vadovaujamo NATO priešakinių pajėgų bataliono dislokavimas Lietuvoje, pat ginkluotės ir karinės technikos, tokios kaip pėstininkų kovos mašinų „Vilkas/Boxer“ ar savaeigių artilerijos sistemų „PzH2000“ įsigijimas, ir Lietuvos kariuomenės struktūros plėtra sąlygojo Lietuvos kariuomenės vienetų afiliacijos su užsienio valstybių kariniais vienetais peržiūrą ir adaptaciją.

Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ iki šių metų mokymo tikslais buvo daugiau nei dešimtmetį priskirta Danijos divizijai. Nuo šių metų ilgametį bendradarbiavimą su danais perėmė Motorizuotoji pėstininkų brigada „Žemaitija“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Nebeliko viebyntelės brigados Lietuvoje, o pasak žinančių žmonių brigadų 5 reikėtu jog minimaliai apginti Lietuvą....

Anonimas

Anonimas portretas
Gal ta proga pasiūlykim Vokietijai grąžinti Mėmėlio kraštą, kurį vis dar laikome okupavę nuo 1945 metų ?

...

... portretas
VISAI ŽIAURU: "Ši brigada iki 2018 metų mokymo tikslais buvo daugiau nei dešimtmetį priskirta Danijos divizijai. Nuo šių metų bendradarbiavimą su danais perėmė kita Lietuvos kariuomenės brigada „Žemaitija“...." - tai DAR yra dalinių, kurie būtų Lietuvos, tai kam Dalytė vadovauja, ar ji jau ne Ginkluotųjų pajėgų vadas? (nes tokių kaip ir nebeturim).
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių