Vilniuje surengtas mitingas prieš reikalavimus dėl pavardžių rašymo

Vilniuje prie Seimo sekmadienį surengtas mitingas  „Už mūsų žemę, kalbą ir valstybę".

Mitinge buvo pliekima prieš valdančiai koalicijai priklausančios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) reikalavimus rašyti vietovardžius keliomis kalbomis, leisti rašyti asmenvardžius dokumentuose nelietuviškai, taip pat prieš nevienodą lietuvių kalbos egzaminą lietuvių ir tautinių mažumų abiturientams.

„LLRA šiandien užsimojo lietuvius paversti tautine mažuma savo pačių valstybėje. Švietimo ministro Dainiaus Pavalkio įsakymu antrarūšiais piliečiais jau paversti lietuviškose mokyklose besimokantys moksleiviai. Antivaltybine veikla užsiimančioms partijoms, valstybės ir tautos interesus aukojantiems ministrams neturi būti vietos prie Lietuvos valstybės vairo. Sovietiniu įpročiu Lietuvą pardavinėjantys valdantieji tegul išgirsta: šis atbudimas bus nesustabdomas. Padarysime viską, kad Lietuva  būtų laisva, ori ir gerbiama valstybė", - sakė  vienas akcijos organizatorių Paulius Stonis.

Ano jo, pagrindinis reikalavimas šitai valdančiajai koalicijai šis: kad ji nepažeidinėtų Lietuvos įstatymų ir laikytųsi Konstitucijoje įtvirtintų principų. Visų pirma, kad būtų išlaikytas lietuvių kalbos valstybinis statusas ir kad visa užsienio politika būtų iš tikrųjų adekvati ir remtųsi Lietuvos valstybės interesais.

Mitinge buvo pabrėžta, kad LLRA reikalavimų tenkinimas - tai lietuvių kultūros paveldo naikinimas. Lietuvių kalba neturi tapti jokių derybų ar politinių susitarimų objektu. Tačiau šalies ministrai daro priešingai ir rengia rekomendacijas, prieštaraujančias Lietuvos konstitucijai.

„Reikia priminti Lietuvių kalbos reikšmę. Mes ją puoselėjame, esame už ją atsakingi,  nes tai – kultūrinis Europos paveldas. Ir nėra čia ko su ja politikams žaisti„, - „Vilniaus dienai“  sakė  Vilniaus universiteto Lietuvių literatūros katedros docentas, humanitarinių mokslų daktaras Regimantas Tamošaitis.

Anot vieno mitingo organizatorių, Nepriklausomybės akto signataro  Romualdas Ozolas, nuolaidžiaujančiai valdžiai įgyvendinus visus LLRA reikalavimus, Rytų Lietuvoje gyvenantys lietuviai ir kitoms tautinėms bendrijoms priklausantys piliečiai bus faktiškai paversti diskriminuojama ir engiama mažuma.

Mitingo rengėjai skelbė, esą rengiamas naujas Tautinių mažumų įstatymas patenkins „antikonstitucinius“ LLRA politinius reikalavimus ir taip mažumų kalbomis nekalbantys lietuviai laisvoje Lietuvoje prarastų galimybę dirbti valstybės tarnyboje, o Vilniaus ir Šalčininkų rajonai taptų „pažymėtomis nelietuviškomis erdvėmis“.

Vilniaus savivaldybė BNS anksčiau patvirtino išdavusi leidimą iki 3 tūkst. žmonių mitingui.NAUJAUSI KOMENTARAI

JONAS LIETUVIS

JONAS LIETUVIS portretas
Reikia būti minkštapročiu kad vaikui sakytum nesimokyk. Nebent blogų dalykų. Reikėtų plačiau pasaulyje , o ypač Lenkijoje pagarsinti tokius siekius , ir nereikės jokių mitingų. Politinė partija siekianti savo rėmėjų vaikus paversti asocialais-susipažinkite.

teisingi

teisingi portretas
reikalavimai. Seniai reikėjo, valio lietuviai.

butkevičiau

butkevičiau portretas
ačiu tau už viska
VISI KOMENTARAI 17

Galerijos

Daugiau straipsnių