Quantcast

Vilniuje - solidarumo akcija paremti nuo Rusijos nukentėjusią Gruziją

Pernai vykusio Gruzijos ir Rusijos karinio konflikto metinės Vilniuje bus prisimintos solidarumo akcija.

Nevyriausybinė organizacija „Jaunimas už Gruziją" šeštadienį Vilniuje, netoli Rusijos ambasados, rengia solidarumo akciją „Nuo „Borjomi" embargo iki Gruzijos teritorijų aneksijos".

Kaip pranešė akcijos rengėjai, per renginį bus galima pareikšti savo nuomonę apie prieš metus vykusius įvykius.

Akcijoje kviečiami dalyvauti visi, kas „nėra abejingi ir remia Gruzijos suverenumą ir teritorinį vientisumą".

Praėjusių metų rugpjūčio 8-osios naktį separatistiniame Pietų Osetijos regione prasidėjo ginkluoti Gruzijos kariuomenės ir separatistų susirėmimai. Gruzinų pajėgoms buvo pavykę užimti regiono sostinę Cchinvalį, tačiau į Gruzijos veiksmus atsakė separatistus remianti Rusija. Ji įvedė kariuomenę į regioną, vėliau - į Gruziją ir pradėjo bombarduoti įvairius taikinius visoje šalies teritorijoje.

Įsikišus tarptautinei bendruomenei pasirašytas taikos planas, pagal kurį Rusija įsipareigojo grįžti į pozicijas, buvusias prieš konfliktą, tačiau iki šiol šis įsipareigojimas neįvykdytas.

Iki karinio konflikto pagal galiojusius susitarimus Rusija turėjo teisę dislokuoti Pietų Osetijoje apie 500 taikdarių, o Abchazijoje - iki 3000. Šiuo metu Pietų Osetijoje ir Abchazijoje gali būti iki 8000 Rusijos karių, nors pagal susitarimus minėtuose reginiuose gali būti dislokuoti tik taikdariai, o ne kariai.

Gruzija ir Rusija jau daugiau nei dešimtmetį nesutaria dėl Gruzijai priklausančių separatistinių teritorijų - Pietų Osetijos ir Abchazijos - kontrolės. Rusija taip pat priešinasi Gruzijos siekiui tapti NATO nare.

Šis konfliktas kulminaciją pasiekė pernai rugpjūčio pradžioje, kai Pietų Osetijoje prasidėjo kariniai veiksmai, kurie netrukus apėmė ir kitus Gruzijos regionus. Pietų Osetija ir Abchazija pasiskelbė nepriklausomomis, tačiau jų nepriklausomybę pripažino tik Rusija ir Nikaragva.


Šiame straipsnyje: SolidarumasGruzijaakcija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių