Vilniuje skelbiamas konkursas Tauro kalno tvarkymui, darbų vertė – 8,8 mln. eurų

 • Teksto dydis:

Vilniuje skelbiamas tarptautinis konkursas Tauro kalno ir aplinkinės teritorijos tvarkymui, visų planuojamų darbų maksimali vertė siekia 8,8 mln. eurų.

Kaip ketvirtadienį informavo Vilniaus savivaldybė, konkursas skelbiamas atlikus techninio projekto ekspertizę ir gavus statybą leidžiantį dokumentą.

„Tarptautinio atviro konkurso sąlygas rengė stipri teisininkų, viešųjų pirkimų ir statybos specialistų komanda, vertinusi daugelį aplinkybių, kad konkursas būtų sėkmingas ir sulauktume aktyvaus rinkos dalyvavimo“, – pranešime sakė projekto valdytojos „Vilniaus vystymo kompanijos“ vadovas Saulius Barauskas.

Tauro kalnas bus tvarkomas keturiais etapais. Bendrovės „Vilniaus planas“ parengtu projektu pirma bus įrengtas pėsčiųjų viadukas virš Tauro kalno, kitais dviem etapais bus sutvarkytos automobilių aikštelės, viena jų – šalia V. Kudirkos gatvės, kita – šalia Tauro gatvės.

Galiausiai bus atliekami bendri Tauro kalno tvarkymo darbai – bus tiesiami inžineriniai tinklai, sodinami nauji augalai ir tvarkomi esami medžiai bei kiti želdiniai.

Pasak savivaldybės, darbų su darbo projekto parengimu kaina ir sutarties vertė – apie 8,8 mln. eurų.

Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis atkreipia dėmesį, kad dalis Tauro kalno parko sprendinių, kaip ir Liuteronų sodo tvarkymo projektas, yra susiję su dabar projektuojamos Nacionalinės koncertų salės sprendiniais.

Tauro kalno parko atnaujinimas suplanuotas galvojant ne tik apie jo naudotojų poreikius, bet ir būsimo komplekso architektūrinį charakterį.

„Tauro kalno parko atnaujinimas suplanuotas galvojant ne tik apie jo naudotojų poreikius, bet ir būsimo komplekso architektūrinį charakterį, tuo pačiu - įrengiant patogią jungtį tarp Naujamiesčio ir Senamiesčio per būsimą pėsčiųjų viaduką ir kol kas ne visų vilniečių žinomą žalią praėjimą pro  pervadinimo laukiantį P. Cvirkos skverą“, – teigė architektas.

Pasak savivaldybės, parko koncepcija nėra keičiama – projektas pritaikytas prie jau susiformavusių vilniečių įpročių, kurie laisvalaikio veiklų čia randa bet kuriuo metų laiku.  Kaip ir iki rekonstrukcijos, vasarą pievoje bus galima iškylauti ar mankštintis, o žiemą – nuo kalno važinėtis rogutėmis.

Parke planuojamos daugiafunkcės erdvės, poilsio ir apžvalgos aikštelės, bus zonos vaikams žaisti, sportuoti, taip pat bus įrengta mažoji architektūra – suoliukai, šviestuvai, šiukšliadėžės, geriamojo vandens fontanėliai.

Atsižvelgus į specialistų rekomendacijas, rekonstrukcijos metu ketinama šalinti 24 medžius – iš viso parke auga per tūkstantį medžių ir kitų želdinių. Savivaldybės teigimu, keturi medžiai pripažinti neperspektyviais, kitų šalinimai neišvengiami dėl architektūrinių ir inžinerinių sprendinių: pėsčiųjų tako ir viaduko įrengimo.

Tauro kalno atgimimas jau pradėtas nuo Liuteronų sodo, esančio už būsimosios Nacionalinės koncertų salės, sutvarkymo. Po archeologinių tyrimų ir projekto patikslinimų, šioje istoriškai svarbioje vietoje bus sutvarkyti takai, kad pėsčiųjų judėjimas nevyktų per laidojimo vietas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Šiumašius

Šiumašius portretas
Na, ir kainelės sostinėje, palyginus su Kaunu ,tai reikia dauginti iš 3

ir

ir portretas
vel eilynis pinigu plovimo vajus kai Gedimino kalnas griuva visi tyli varyt visus politsikasius von su visa atsakomybe tautai o ne lygiaverciams pridurkams kuriu Arturas nebesuskaiciuoja geda visai normaliai tautai taip nustekentai sios saikos ir toliau durniu vaidinusios valdkresle kgbsionsinbijozinis uzkratas globalistu produktas darant pasaulini /vinigreta/?======
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių