Quantcast

Vilniuje renkami parašai dėl paramos Tibetui

  • Teksto dydis:

Artėjant Tibeto dvasinio lyderio Dalai Lamos vizitui, Vilniuje renkami piliečių parašai dėl paramos Tibetui.

Praeiviai raginami pasirašyti kreipimąsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę dėl Europos Sąjungos (ES) politinės bendruomenės bei kitų tarptautinių organizacijų sutelktos paramos ar pagalbos Tibeto problemoms spręsti ir užtikrinti žmogaus teises bei laisves šiame Kinijos regione, pranešė Tibeto rėmėjai.

Tibeto rėmimo grupė nuo praėjusio šeštadienio parašus renka Vilniaus centre - V.Kudirkos aikštėje bei Odminų skvere. Per keturias pirmąsias dienas peticiją pasirašė daugiau nei 1700 praeivių.

Seimo tarpparlamentinių ryšių su Tibetu grupės inicijuotą akciją ketinama tęsti iki rugsėjo 6 dienos.

Kreipimąsi prieš pat Dalai Lamos atvykimą planuojama įteikti prezidentei kaip raginimą Lietuvos pirmininkavimo ES laikotarpiu atkreipti visos Europos dėmesį į sunkią Tibeto padėtį. Protestuodami prieš Pekino režimą, nuo 2009 metų jau susidegino per 100 tibetiečių.

Su rugsėjo 11-14 dienomis Vilniuje viešėsiančiu garsiu dvasiniu veikėju, vadinamu vienu iš pasaulio moralinių autoritetų, neketina susitikti niekas iš aukščiausių Lietuvos vadovų. Prezidentė Dalia Grybauskaitė tuo metu bus išvykusi į Briuselį.

Numatomas jo apsilankymas Seime, tačiau svečio nepriims Lietuvos parlamento vadovas Vydas Gedvilas.

Nobelio taikos premijos laureatas 78 metų Dalai Lama rugsėjį atvyks Seime įkurtos Tarpparlamentinių ryšių su Tibetu grupės kvietimu.

Jis Vilniuje skaitys paskaitą "Kelias į taiką ir laimę globalioje visuomenėje", kurioje dalinsis mintimis apie šių dienų moralės, etikos bei ekologijos problemas.

Dalai Lama taip pat susitiks su Lietuvos kultūros, meno, įvairių religinių konfesijų bei visuomeninių organizacijų atstovais, Tibeto skvere atidengs skulptūrą "Mandala", dalyvaus Užupio meno inkubatoriuje rengiamoje smėlio Mandalos sugriovimo ceremonijoje.

Jo vizito proga Vilniuje rugsėjo 7-28 dienomis vyks Tibeto kultūros dienos.

Po dviejų savaičių numatomas Tibeto dvasinio lyderio vizitas Lietuvoje bus trečiasis. Jis čia lankėsi 1991 ir 2001 metais.

Anksčiau Dalai Lama buvo ir Tibeto politiniu lyderiu, bet šių pareigų prieš dvejus metus atsisakė.

Lietuva Himalajų kalnuose esantį Tibeto regioną laiko Kinijos dalimi, tačiau kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis pasisako už taikų Kinijos valdžios ir Dalai Lamos bei jo atstovų santykių sureguliavimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių