Vilniuje - raginimas kovoti už vartotojų teises

ES pradeda pirmąją informacinę kampaniją apie vartotojų teises Lietuvoje. Dėl to eurokomisarė Meglena Kuneva pirmadienį Vilniuje pradėjo akciją „Žinok savo teises ir laimėk”, skirtą informuoti Lietuvos gyventojus apie jų vartotojų teises Lietuvoje bei kitose ES šalyse.

„ES teisė kiekvienam garantuoja vartotojo teises, bet tai tėra pirmas žingsnis suteikiant vartotojams galių, – kalbėjo M.Kuneva vaizdo transliacijos metu Vilniuje vykusioje spaudos konferencijoje. - Tam, kad šios teisės būtų naudingos, Lietuvos vartotojai privalo jas žinoti, drąsiai naudoti bei atsiminti, kur kreiptis, prireikus informacijos ir patarimų.“

M.Kuneva priminė, kad Lietuvoje atlikta „Eurobarometro“ apklausa parodė, kad beveik trys ketvirtadaliai 21-45 m. amžiaus gyventojų norėtų sužinoti daugiau apie savo teises tokiais atvejais, kaip nusipirkus netinkamą prekę internetu, atsiradus papildomų vartojimo kredito išlaidų už automobilį ar kompiuterį, organizuotai turistinei kelionei vykstant ne taip kaip buvo žadėta lankstinuke.

Apklausa atskleidė, kad 2 iš 3 Lietuvos gyventojų mano, kad turi mažiau teisių nei kitų ES šalių gyventojai. Ji taip pat parodė, kad 66 proc. respondentų galvoja, kad pardavėjai Lietuvoje mažiau gerbia jų teises nei pardavėjai kitose ES šalyse.

„Lietuvos gyventojai turi tokias pačias pagrindines vartotojo teises kaip ir kiti ES gyventojai - vokiečiai, prancūzai ar belgai. Bet mes turime ginti šias teises gerokai aktyviau, – teigė kampanijos ekspertas Mykolas Okulič-Kazarinas. - Fokusuotų grupių tyrimas parodė, kad lietuviai nemėgsta leistis į ginčus bei kovą, kai jų teisės yra pažeidžiamos.“

Pirmadienį prekybos centre „Europa“ atidaroma pirmoji karikatūrų apie vartotojų teises paroda. Paroda surengta kartu su Lietuvos karikatūristų sąjunga. Ja siekiama su humoru pažvelgti į problemas, su kuriomis susiduria vartotojai. Paroda veiks iki gegužės 6 d.

Geriausių karikatūrų autoriai buvo apdovanoti. Pirmąją vietą užėmė Jonas Lenkutis su karikatūra “Akcija”, antrąją – Vincas Bareikis (“Automobilis”), trečiąją – Rimantas Dovydėnas (“Viešbutis”)

Panašios informacinės kampanijos apie vartotojų teises buvo vykdomos visose naujosiose ES šalyse nuo 2005-ųjų. Šiais metais kampanijos taip pat vykdomos Latvijoje ir Estijoje.


Šiame straipsnyje: vartotojų teisėspc europa

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių