Quantcast

Vilniuje per pusmetį sutvarkytos 42 gatvės ir įvairių gatvių atkarpos

  • Teksto dydis:

Vilniuje nuo gegužės iki spalio mėnesio jau sutvarkytos 42 gatvės ir įvairių gatvių atkarpos, kurių bendras ilgis siekia beveik 18 kilometrų.

Darbai buvo pradėti iš karto pasibaigus vienam ilgiausių žiemos sezonų balandžio-gegužės mėnesiais. Per pirmus tris mėnesius buvo sutvarkyta 10 gatvių. Tuomet tvarkant gatves ištisinio asfaltavimo būdu sutvarkyta 3,8 km gatvių. Rekonstruota Šventaragio gatvė, sutvarkytos Švitrigailos, Jasinskio, Tumo Vaižganto, Goštauto, Pamėnkalnio, Pylimo, Parodų gatvės, Kalvarijų g. atkarpa nuo Žaliojo tilto iki Konstitucijos prospekto bei atnaujintas Konstitucijos pr. – Geležinio Vilko žiedas.

Nors Šventaragio gatvėje, lyginant su kitais objektais, sutvarkyta tik 0,24 km kelio atkarpa, tačiau vykdant šį projektą buvo atlikta pilna gatvės rekonstrukcija. Be paviršiaus darbų (gatvės ir pėsčiųjų zona) buvo atliekamas ir požeminės infrastruktūros tvarkymas - perklota šilumos, vandentiekio, lietaus kanalizacijos, elektros, dujotiekio, ryšių tinklai, pakeistas gatvės apšvietimas. Taip pat prieš pradedant šiuos darbus buvo atlikti archeologiniai kasinėjimai.

Kitose šiais metais tvarkytose gatvėse darbus iš dalies finansavo ir patys gyventojai. Šia galimybė susitvarkyti savo gatves, kuomet pusė visų reikalingų lėšų skiria gyventojai, kitą – savivaldybė, pasinaudojo Grūšiakalnio, Kryžiokų, Anapilio ir Sklandytojų gatvės gyventojai.

Iš visų tvarkytų gatvių ilgiausia buvo Pramonės gatvė, esanti Naujojoje Vilnioje. Atliekant darbus buvo sutvarkyta beveik 1,7 km ilgio atkarpa.  Daugiau nei 1 km ilgio darbai atlikti taip pat Švitrigailos, Balžio, Agrastų, Verkių, Švitrigailos gatvėse.

Nuo 1 iki 0,5 km ilgio darbai buvo atliekami Pamėnkalnio, Anapilio, Gvazdikų, Minties, Pagubės ir Pylimėlių gatvėse.  Nuo 0,5 ir mažesnio gatvės ilgio tvarkymo darbai buvo atliekami Savanorių prospekte nuo Vilkpėdės g. iki Riovonių g., Geležinio Vilko gatvės užvažiavime link Savanorių transporto mazgo, Juodajame kelyje, Kalvarijų, Goštauto, Tumo Vaižganto, Jasinskio, Pylimo, Parodų, Pučkorių, Kojelevičiaus, Kryžiokų, Parodų, Stadiono, Grūšiakalnio, Sklandytojų, Gaigalų, Erfurto, Gabijos, Vekių Riešės, Mėlynių, V. A. Graičiūno, Kryžiokų Sodų 7-oji, Žaliakalnio, Karaliaučiaus ir Tiškevičiaus gatvėse, taip pat Kirkuto alėjoje.

Gatvių tvarkymui šiais metais iš Savivaldybės biudžeto buvo skirta 4 mln. Lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių