Quantcast

„Icor“ atstovė: Vilniuje proteguojant „Fortum“ ir vėl pasitelkta Statybos inspekcija

  • Teksto dydis:

Įmonių grupė „Icor“ Statybos inspekcijos ieškinį teismui dėl bendrovės „Bionovus“ baigtos statyti biokuro katilinės Vilniuje statybos leidimo panaikinimo ir statybos padarinių pašalinimo vertina kaip neteisėtą spaudimą, kurio tikslas – su įmone „Reenergy“ konkuruojančios bendrovės atliekų versle „Fortum“ protegavimas.

„Tai precedento neturintis atvejis, kuomet siūloma nugriauti teisėtą statinį, pastatytą turint visus reikalingus leidimus. Vertiname tai kaip spaudimą atsisakyti atliekų jėgainės veiklos Vilniuje, atlaisvinant vietą mūsų konkurentams. Nuo politinės korupcijos ginsimės visomis įmanomomis teisinėmis priemonėmis“, - teigė „Icor“ Teisės departamento direktorė Jurgita Zakarauskienė.

„Icor“ valdoma „Bionovus“ į 50 MW galios biokuro katilinės statybas investavo 58 mln. litų. Teismui patenkinus Statybos inspekcijos ieškinį, jau baigtą statyti jėgainę, kuri po mėnesio galėtų pradėti tiekti šilumą į Vilniaus tinklus ir mažinti šilumos kainą sostinėje, tektų nugriauti.

„Visi įstatymais numatyti biokuro katilinės statybų apskundimo teismui terminai yra pasibaigę prieš 10 mėnesių, o katilinės statybos yra baigtos“, - konstatavo J. Zakarauskienė.

Anot jos, Statybų inspekcijos ieškinio motyvai dėl „Bionovus“ katilinės yra niekiniai, aklai perrašyti nuo ieškinio, kuriuo prašyta panaikinti statybų leidimą „Reenergy“ statomai atliekų jėgainei. Pavyzdžiui, ieškinyje atsakovu nurodytas Visuomenės sveikatos centras, nors jam, skirtingai nei „Reenergy“ ieškinyje, nėra reiškiami jokie reikalavimai.

Lapkričio 12 dieną tos pačios Statybų inspekcijos iniciatyva buvo sustabdytas kitas reikšmingas sostinės energetinis projektas – bendrovės „Reenergy“ atliekų jėgainės statybos.

49 proc. „Reenergy“ akcijų priklauso Vilniaus miesto savivaldybei, 51 proc. akcijų savininkė – grupė „Icor“, įmonę valdanti per Olandijoje registruotą kompaniją „Helvita Holdings“.

„Reenergy“ atliekų jėgainė taip pat buvo pradėta statyti turint visus įstatymuose numatytus leidimus, įgyvendinus visus reikalingus reikalavimus, atlikus visus reikalingus tyrimus. Visi įstatymais numatyti jėgainės statybų apskundimo teismui terminai – pasibaigę.

„Valstybinės institucijos veiksmai, kuriuos stebime šiandien, yra necivilizuoti ir antiįstatymiški. Siūlymas sunaikinti legalų statinį, pastatytą turint visus leidimus, yra tiesmuka politinė korupcija“, - įsitikinęs atliekų jėgainės „Reenergy“ vadovas Raimondas Petreikis.

Anot jo, tai ženklas kiekvienam investuotojui Lietuvoje – bet kuris teisėtai pastatytas komercinis objektas gali būti nugriautas, nepaisant fakto, kad visi reikalingi statybų formalumai yra įgyvendinti, visi leidimai – gauti.

Statybų inspekcija į Vilniaus miesto apylinkės teismą dėl bendrovės „Bionovus“ biokuro katilinės statybos leidimo panaikinimo ir padarinių pašalinimo kreipėsi gruodžio 5 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

komediantai

komediantai portretas
Jei ponia teises departamento virsinike tvirtina, kad visi leidimai gauti, tai matyt nepamirso poveikio aplinkai vertinimo. Tik nedidele smulkmena - PAVas tai visiskai kitokiai jegainei atliktas buvo, kitokiai technologijai ir kitam galingumui. Cia tas pats, kaip issilaikyti teises automobili vairuoti ir sesti prie motociklo vairo... Panasu, bet ne tas pats...

oi jee

oi jee portretas
Vienam straipsnyje Fortum vadovas uzsimine "Į projektą Kauno LEZ mes jau esame investavę ne vieną milijoną eurų, tai nemenkos lėšos. Ir jeigu neturėsime patvirtinimo, kad galėsime toliau vykdyti planuotas investicijas, tada reikalausime nuostolių atlyginimo iš Lietuvos valstybės". reikalaukit uz investicijas i Kauna, i Vilniu. man patiktu matyt kaip zagsi politikai, kaip stebisi tamsuoliai gyventojai.

RK..

RK.. portretas
Matyt teisėtumo trūksta, jei jau kreiptasi į teismą. Jei Rubikonas įsitikinęs, kad viskas teisėta, tai teismo jam nėra ko bijoti. O jei jau užsakinėja straipsnius, tai gal ne viskas taip ir gerai? Rubikonas neturi skaidrios įmonės įvaizdžio. O kaltinti tarptautinę kompaniją korupciniais ryšiais - juokinga.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių