Vilniuje prasidėjo Japoniškos atostogos: suskambo gongai ir pakvipo arbata

 • Teksto dydis:

Paskutinis vasaros savaitgalis Vilniuje prasidėjo Tolimųjų Rytų stiliumi. Iki sekmadienio sostinėje vyksiančios „Japoniškos atostogos“ kvies pažinti šią šalį keliaujant Vilniaus gatvėmis – vyks japoniškų kovos menų treniruotės, kaligrafijos ir ikebanų dirbtuvės, ekskursijos po Vilniaus japoniškus sodus ir daugelis kitų veiklų, skelbia sostinės savivaldybė.

Šeštadienį vienu iš renginių centru taps Rotušės aikštė. Vidurdienį čia bus rodomas „Oskarui“ ir „Auksiniam gaubliui“ nominuotas animacinis filmas vaikams „Mano mažoji sesutė Mirai“. Vėliau prasidės tradicinis japoniškas Mikoshi paradas, aikštėje rinksis šioje šalyje populiarūs Cosplay personažai, o vakarop prasidės japoniški šokiai „Bon Odori“.

Šeštadienio vakaro programoje karaliaus japoniška muzika ir kinas. Rotušės aikštėje startuos japonų džiazo grupės „Ye Ye“ koncerto transliacija. Po valandos džiazo muzikantus ekrane pakeis elektroninės muzikos grupė „Sawa Angstrom“ – bus rodomas vos penktadienį Kiote vykusio šios grupės koncerto įrašas. Vakarą užbaigs kinas: animacinis filmas suaugusiems „Raudonas vėžlys“, garsusis „Auksinę palmės šakelę“ laimėjęs kino filmas „Vagiliautojai“.

Šeštadienį ir sekmadienį tęsis kultūrinė programa K. Sirvydo skvere. Šeštadienį čia bus galima daugiau sužinoti apie kimono, japonišką maistą, festivalius ir netgi išmanumu garsėjančius japoniškus tualetus. Taip pat bus galima išgirsti Sugiharos istoriją, dalyvauti viktorinoje ir netgi pradėti mokytis japonų kalbą.

Sekmadienį K. Sirvydo skvere karaliaus japoniška estetika ir kovos menai. Vyks ikebanų kūrimo dirbtuvės, pokalbis apie japoniškų medelių bonsų formavimą. Meistriškumą demonstruos tradicinių japoniškų kovos menų – dziudo, aikido ir kendo (kovos su kardais) kovotojai.

Šį savaitgalį neabejotinai verta aplankyti abu Vilniuje įsikūrusius botanikos sodus, teigiama savivaldybės pranešime. Kairėnų botanikos sodo Japoniškame sode vyks ekskursija ir Vilniaus kino biuro organizuojamas renginys „Kas liko už kadro: kino filmas „Tokijo teismas“ ir Vilnius“. Japonų kultūros namai pakvies į miesto centre įkurtą japonišką sodą Sei Shin, kuriame bus galima mokytis kaligrafijos ir paragauti „Matcha“ arbatos.

Kazio Varnelio namuose-muziejuje bus galima susipažinti su bene gausiausia orientalistikos kolekcija Lietuvoje, o švč. Mergelės Ramintojos bažnyčioje – apžiūrėti festivalio „NowJapan“ organizuojamas japonų menininkų Kazuki Takakura, Yuko Shimizu bei lietuvio Kęstučio Ptakausko bonsų parodas. Visą savaitgalį mieste vyks specialiai sukurtos ekskursijos, atskleidžiančios Vilniaus sąsajas su Japonija, ir tradicija tapę orientavimosi žaidimai.

„Japoniškos atostogos“ – paskutinė, septintoji Vilniaus miesto savivaldybės ir „Go Vilnius“ kampanijos „Atostogos Vilniuje“ stotelė, skelbia savivaldybė. Ši kampanija pakvietė Lietuvos gyventojus per vasarą apkeliauti pasaulį. Kas antrą savaitgalį Vilnius virsdavo vis kita šalimi. Egzotiškų atostogų nuotaiką mieste kūrė septynių keliautojų itin pamėgtų šalių kultūros – Italija, Indija, JAV, Prancūzija, Ispanija, Vokietija ir Japonija.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
gal ir geisu vakare bus, sakes prisilake varys su geisom i pakrumes

tadas

tadas portretas
japonai mums kaip broliai, bet ir ukrainieciai kaip broliai, o baltarusiai isviso broliai, o gruzinai irgi broliai, o latviai tai labai broliai, o cecenai tokie broliai, kad net ju vardu aikstes pavadintos. o sirai mums visiski broliai ir musu namai tai ju namai. aplink tiek broliu, o paciu sikna plika...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių