Quantcast

Vilniuje prasidėjo Baltijos jūros regiono strategijos forumas

Vilniuje prasidėjo Baltijos jūros regiono, jungiančio 8 ES šalis, strategijos forumas. Tai – vienas svarbiausių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginių, kuriame aptariama, kaip šiame regione įgyvendinami aplinkosaugos reikalavimai, bendradarbiaujama energetikos ir transporto srityse, kuriant naujas darbo vietas.

Baltijos jūra  – viena iš labiausiai užterštų jūrų pasaulyje, teršalai patenka iš pramonės įmonių, pastaruoju metu dėl žemės ūkio veiklos ir buityje naudojamų medžiagų daugėja nitratų ir fosfatų.

Itin intensyvi laivyba – vienu metu Baltiją raižo keli tūkstančiai laivų. Degindami sieringą kurą, bei išleisdami nešvarius balastinius vandenis jie taip pat teršia jūrą.

Prieš ketverius metus, pradėjus įgyvendinti Baltijos jūros regiono strategiją, svarbiausi tikslai buvo būtent apsaugoti jūrą, sujungti regioną, apimantį 8 ES šalis, vykdant energetikos ir transporto projektus.

Susirinkusieji į forumą susipažino su aplinkosaugos, saugesnės laivybos, ekologinių ūkių, atliekų tvarkymo ir kitais regioninio bendradarbiavimo projektais.

„Baltijos jūra taps ta zona, kurioje laivyba turės būti švari. Laivai, kurie neturės reikiamų technologijų, negalės į ją įplaukti“, – aiškino Klaipėdos mokslo ir technologijų parko komunikacijų vadovas Andrius Sutnikas.

Atidarydama 4-ąjį metinį Baltijos jūros regiono strategijos forumą prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, kad pirmininkaujančios Lietuvos prioritetai – siekti, kad iki 2014 m. būtų sukurta ES vidaus energetikos rinka, o iki 2015 m. būtų pašalintos ES egzistuojančios energetinės salos.

Pasak eurokomisaro, atsakingo už regioninę plėtrą, dabar įgyvendinama maždaug šimtas projektų.

„Mes turime imtis visų priemonių, kad būtų išvengta dėl žemės ūkio veiklos atsirandančios taršos nitratais ir fosfatais, kurie skatina biomasės susidarymą jūroje. Šio regiono šalių žemės ūkyje turi būti taikomos aplinkosaugos priemonės“, – sakė EK narys Johannesas Hahnas.

„Baltijos regiono forumo strategijos tikslas yra transformuoti strateginius tikslus į nacionalines strategijas, kurias įgyvendinsime normalia tvarka. Tačiau atrenkant projektus bus atsižvelgiama, kiek jis atitinka viso regiono tikslus“, – teigė finansų ministras Rimantas Šadžius.

Sekdamos Baltijos regionu, savo regiono strategiją įgyvendina ir ES Dunojaus šalys, taip rengaisi susiburti ir Alpių regiono valstybės.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių