Vilniuje prasideda ESBO Parlamentinės Asamblėjos sesija

Pirmadienį Vilniuje prasideda Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Parlamentinės Asamblėjos (PA) sesija.

Iki liepos 3 d. truksiančio sesijoje parlamentarai iš 56 šalių diskutuos apie padėtį Gruzijoje, saugumą, padalytos Europos suvienijimą, nuomonių raiškos laisvę. Lietuva ketina pateikti savo rezoliucijos projektą dėl energetinio saugumo.

Pirmadienį numatytas plenarinės sesijos atidarymas, ESBO PA prezidento Joao Soareso (Žuau Suarešo) įžanginis žodis,
prezidento Valdo Adamkaus, Seimo pirmininko Arūno Valinsko, Graikijos užsienio reikalų ministrės ir ESBO pirmininkės pareigas einančios Doros Bakoyannis (Doros Bakojanis) ir kitų kalbos.

Pirmadienį taip pat posėdžiaus Bendrasis demokratijos, žmogaus teisų ir humanitarinių klausimų komitetas.

Vakare Nacionaliniame operos ir baleto teatre numatytas koncertas ir priėmimas Seimo pirmininko kvietimu.

Birželio 29-liepos 3 dienomis vyksiančioje ESBO PA sesijoje dalyvauti yra užsiregistravę 385 parlamentarai. Tuo metu ESBO PA sudaro 320 parlamentarų iš 56 valstybių.

Iš viso į Vilniuje vyksiantį renginį ketino atvykti 500 žmonių. Tai didžiausias kada nors vykęs parlamentinis renginys Lietuvoje.

Lietuvos delegacijos vadovė Vilija Aleknaitė-Abramikienė į ESBO PA stebėtojų teisėmis yra pakvietusi Baltarusijos opozicijos atstovus. Tuo metu Baltarusijos delegacija atvyks dalyvių teisėmis.

Be dalykinių diskusiją visiems svečiams bus organizuojama ekskursija į Trakus bei dvi trumpos ekskursijos po Vilnių arba į Genocido aukų muziejų.

Parlamentarus atlydėję asmenys turės galimybę aplankyti Liškiavą, Druskininkus, Grūto parką, Rumšiškes, Vilnių. Svečiai taip pat galės pamatyti Dainų šventės Ansamblių dieną.
Lietuvai surengti ESBO PA per dvejus metus skirta 11,8 mln. litų. Už šiuos pinigus suremontuotos dvi Seimo salės, nupirkta įvairios įrangos, išnuomota dešimt automobilių ir kt.
Lietuva ESBO nare tapo 1991 m. rugsėjį.

ESBO Parlamentinė Asamblėja, įsteigta 1990 m. Europos saugumo ir bendradarbiavimo komisijos viršūnių susitikime Paryžiuje, yra ESBO, kuriai priklauso 56 valstybės narės, parlamentinis matmuo. Pagrindinis ESBO PA uždavinys - sudaryti sąlygas tarpparlamentiniam dialogui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių