Quantcast

Vilniuje prasideda analogų neturintis krikščioniškas festivalis

Penktadienį Vilniuje stratuoja tris dienas truksiantis krikščioniškas festivalis „Evangelijos dienos“. Planuojama, kad pirmą kartą Lietuvoje vyksiantis tokio pobūdžio krikščioniškas renginys taps vienu masiškiausių šių metų įvykių.

Vilniuje vyksiančiame krikščioniškame festivalyje apsilankys pasaulinio garso Evangelijos mokytojas iš Didžiosios Britanijos Davidas Hathaway. Per daugiau kaip 50 tarnystės metų jis aplankė daugelį pasaulio šalių, jo mokymų klausėsi milijonai žmonių.

Tris dienas truksiančiose Evangelijos dienose pasirodys ir Lietuvos muzikos žvaigždynas: Rosita Čivilytė, Rūta Ščiogolevaitė, „Sounds in G“ ir kiti.

Sekmadienio vakarą vilniečiai ir miesto svečiai pirmą kartą pamatys didžiulio populiarumo sulaukusią roko operą „Prisikėlęs“.

Evangelijos dienų metu bus pasirūpinta ir skurstančiais Lietuvos gyventojais. Jiems pagalbos ranką tiesia Suomijos krikščionys, kurių surinkta parama – 20 tūkst. maisto produktų rinkinių – bus išdalyta renginio metu.

Panašaus pobūdžio renginiai neseniai vyko ir kitose Baltijos šalyse – Latvijoje ir Estijoje. Unikalią galimybę išgirsti D.Hathaway jau šį savaitgalį turės ir lietuviai.
 
„Nors nepriklausomybę atgavote beveik prieš 20 metų, sovietinė praeitis įrėžė savo pėdsaką – paliko vakuumą žmonių viduje. Jo neįmanoma užpildyti materialine gerove, nes žmonės turi dvasinių poreikių. Net ir ekonominio pakilimo metu nebuvo išspręstos tokios problemos kaip alkoholizmas, narkomanija, vaikų išnaudojimas ir kt. Sprendimo reikia ieškoti ne politikoje ar ekonomikoje, o dvasiniuose dalykuose“, – sakė D. Hathaway.

Patyręs ne vieną likimo siųstą išbandymą, bet išsaugojęs tvirtą tikėjimą, D.Hathaway padeda žmonėms atrasti gyvenime daugiau vilties ir šviesos.

„Lietuva švenčia Evangelijos žinios tūkstantmetį, tačiau daugelis žmonių jaučia dvasinį alkį. Žinau, kad jūsų šalis turi gilias krikščioniškas tradicijas. Atvykau, kad priminčiau apie jas. Dabar tinkamas laikas dvasiniam pabudimui, nes Dievo žinia keičia sulaužytus žmonių gyvenimus“, – kalbėjo D.Hathaway.

Evangelijos dienos spalio 9-11 dienomis vyks „Siemens“ arenoje.


Šiame straipsnyje: evangelikų festivalis

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių