Quantcast

Vilniuje pas sulaikytus įtariamuosius rasta 4,7 mln. litų (atnaujinta)

Vilniuje sulaikyti keturi su didelės Lietuvoje veikiančios įmonės veikla siejami asmenys, pas kuriuos rasta 4,7 milijonai litų grynais įvairia valiuta. Įtariama, kad ši pinigų suma gauta iš neteisėtos tarptautinės prekybos naftos produktais.

Prokuratūra pažymi, kad rasta pinigų suma yra didžiausia per slaptas operacijas kada nors rasta pinigų suma.

Trečiadienį Vilniaus miesto apylinkės teismas leido suimti tris bylos įtariamuosius. Vienas asmuo suimtas mėnesiui, kitas - 20 dienų, o kiti du - mėnesio laikotarpiui, BNS informavo teismo atstovė spaudai Airinė Šerelytė.

Slaptą operaciją pirmadienį įvykdė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ir Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai.

„Visi keturi sulaikyti asmenys yra siejami su viena Lietuvoje veikiančia bendrove, užsiimančia tarptautine prekyba naftos produktais“, - spaudos konferencijoje sakė Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiasis prokuroras Simonas Slapšinskas.

Bendrovės pavadinimo prokuratūra neatskleidžia, tačiau teigia, ka tai viena didžiausių šalies įmonių.

Jo teigimu, trys sulaikytieji yra Lietuvos piliečiai, vienas yra Latvijos pilietis. Trys iš sulaikytųjų tiesiogiai yra susiję su įmonės valdymu.

Įmonės veikla nėra apribota, tačiau sprendžiamas klausimas dėl įtarimų pareiškimo jai kaip juridiniam asmeniu.

Pasak prokuroro S.Slapšinsko, tyrimas atliekamas dėl sukčiavimo, dokumentų klastojimo, iš nusikalstamos veiklos įgytų pinigų ar turto legalizavimo, dokumentų klastojimo, neteisėto vertimosi ūkine ar ūkine veikla ir neteisėto disponavimo akcizinėmis prekėmis.

Gavę pirminius duomenis, FNTT pareigūnai ir Generalinės prokuratūros prokurorai įtarė, kad šioje įmonėje gali būti vykdoma neteisėta ūkinė komercinė veikla, todėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Specialių užduočių valdyboje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pareigūnų rastą pinigų sumą sudaro apie keturi tūkstančiai kupiūrų įvairia valiuta, nemaža sumos dalis yra 500 eurų kupiūromis. Pinigai rasti skirtingose vietose ir pas skirtingus asmenis.

„Nors suma įspūdinga, anot pareigūnų, visi šie pinigai tilptų į didesnės talpos pirkinių maišelį, įprastą prekybos centruose. Tai viena iš didžiausių grynųjų pinigų sumų, kada nors rastų pas sulaikytus asmenis Lietuvoje“, - rašoma Generalinės prokuratūros pranešime.

Pareigūnų manymu, toks atvejis netiesiogiai iliustruoja įtariamus apie šešėlinės ekonomikos mastus.

Viena iš pagrindinių versijų, kurią atlikdami tyrimą siekia įrodyti arba atmesti Generalinės prokuratūros prokurorai bei FNTT pareigūnai, yra organizuotos grupuotės vertimasis stambaus masto nelegalia prekyba akciziniais produktais tarptautiniu mastu.

Generalinės prokuratūros prokuroras, organizuojantis ir vadovaujantis šiam ikiteisminiam tyrimui, kreipėsi į teismą dėl suėmimo paskyrimo trims pirmadienio vakarą sulaikytiems asmenims. Teismas savo sprendimo dar nėra paskelbęs.

Dar vienam sulaikytajam galimai bus skirta kitokia kardomoji priemonė, nesusijusi su ilgalaikiu laisvės apribojimu.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių