Quantcast

Vilniuje nuteisto airio galimas bendrininkas siekia išvengti perdavimo

Dėl paramos sukarintai Airijos grupuotei „Tikroji Airijos respublikonų armija“ (angl.„Real IRA“) 12 metų laisvės atėmimo bausme Vilniuje nuteisto Airijos piliečio Michaelo Campbello galimas bendrininkas siekia išvengti perdavimo Lietuvai, skelbia vietos žiniasklaida.

Antradienį Dubline įsikūręs Aukštesnysis teismas ėmėsi nagrinėti Brendano McGuigano ekstradicijos Lietuvai bylą. Šis vyras siejamas su „Tikrosios Airijos respublikonų armijos“ planais Lietuvoje pirkti sprogmenų ir ginklų, rašo irishexaminer.com.

Lietuvos teisėsaugininkai siekia, kad Lietuvai būtų perduotas ne tik B.McGuiganas, bet ir nuteistojo M.Campbello brolis Liamas. Dar vienas įtariamas Seamusas McGreevy 2010-ųjų pradžioje buvo rastas negyvas savo namuose Airijoje.

B.McGuigano gynėjų teigimu, jų ginamasis neturėtų būti perduotas Lietuvai, nes ten jis nebus teisingai teisiamas, o kalėjime jo laukia nežmoniškos ir žeminančios sąlygos. Anot atstovų, M.Campbellas yra kalinamas labai mažoje kameroje, kurioje nėra vandentiekio, duodama mažai maisto ir per dieną gryname ore leidžiama būti tik vieną valandą.

Vilniaus apygardos teisme nagrinėjant bylą prokuroras Gedgaudas Norkūnas yra sakęs, kad S.McGreevy, M. ir L.Campbellai bei B.McGuiganas 2006-ųjų lapkritį - 2007-ųjų sausį susitarė teikti paramą „Tikrajai Airijos respublikonų armijai“. Prokuroro teigimu, susitarta Lietuvoje pirkti sprogmenų, šaudmenų, granatsvaidžių, granatų ir kitų ginklų.

L.Campbellas esą paskirstė vaidmenis kitiems trims asmenims. S.McGreevy turėjo susitarti dėl ginklų pirkimo, susisiekti su asmenimis, kurie gali padėti jų įsigyti.

2007 metų kovo ir balandžio mėnesiais susitarta su Robertu Michaelu Jardine'u, kuris veikė su britų tarnybų žinia, kad šis padės ginklus pirkti ir susitars su lietuviais.

Pasak prokuroro, vėliau Paryžiuje ir Airijoje vyko susitikimai su įvairiais asmenimis, kurių pavardžių G.Norkūnas neatskleidė, kad būtų užmegzti ryšiai su galimais ginklų pardavėjais.

2007-ųjų rugpjūtį jau Lietuvoje, Raseinių rajone, R.M.Jardinas supažindino į Lietuvą atvykusius M.Campbellą ir B.McGuiganą su asmeniu, kuris neva gali jiems parduoti ginklus.

Airijos piliečiai netoli Kauno esančiame Rokų poligone apžiūrėjo pasiūlytų ginklų bei sprogmenų, buvo susitarta pirkti ginklų.

2007-ųjų lapkritį M.Campbellas ir B.McGuiganas pradėjo ieškoti žmonių, kurie galėtų pervežti ginklus iš Lietuvos į Olandijoje esančią slėptuvę.

M.Campbellas Vilniuje 2008 metų sausio pabaigoje buvo sulaikytas su dar viena Airijos piliete, kai iš tarptautiniu ginklų prekeiviu apsimetusio policijos pareigūno pirko ginklų bei sprogmenų.

Moteriai prokurorai yra leidę išvykti iš Lietuvos, jai įtarimai panaikinti.

M.Campbellas buvo nuteistas 12-os metų laisvės atėmimo bausme pernai spalio pabaigoje. Tiek prokurorai, tiek M.Campbellas šį teismo sprendimą apskundė.

„Tikroji Airijos respublikonų armija“ priešinasi britų valdymui Šiaurės Airijoje ir nepritaria pasiektiems taikos susitarimams. Europos Taryba šią grupuotę laiko teroristine organizacija.


Šiame straipsnyje: Michaelas Campbellas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių