Quantcast

Vilniuje nemokamai dalijamos knygos

  • Teksto dydis:

Šią savaitę Vilniaus centrą ir senamiestį užtvindė knygos – Vokiečių, Pilies gatvėmis, Gedimino prospektu ar Katedros aikšte vakarais žingsniuojantiems praeiviams jos dalijamos nemokamai. Šiose miesto vietose nemokamų knygų taip pat galima rasti ant suoliukų. Šeštadienį nuo 17 val. jų vėl bus krūvos.

„Tyrimų duomenimis, viena iš dažniausiai nurodomų neskaitymo priežasčių yra knygų neturėjimas namuose. Dalindami knygas nemokamai, siekiame ne tik parodyti, kiek daug jų turime didžiausiame Baltijos šalių knygyne, bet ir paskatinti gyventojus daugiau skaityti“, - priežastis vardino bendrovės „ALG knygynai“, valdančios knygynų tinklą „Pegasas“, generalinė direktorė Lilija Tolbatova.

Esą nemokamų knygų dalijimo iniciatyva siekiama ne tik pranešti gyventojams apie naujojo knygyno atidarymą, bet ir prisidėti vizijos „Lietuva – daugiausiai skaitanti šalis Europoje“ įgyvendinimo.

Anot L. Tolbatovos, gyventojai itin palankiai sutiko šią iniciatyvą, tad svarstoma galimybė ją kartoti dažniau.

„Žmonės dažnai skundžiasi, kad knygos yra per brangios, tad daugumą praeivių maloniai nustebino galimybė jų gauti nemokamai. Vieni jų stebėjosi, kad naujos knygos dalijamos veltui, kiti – net nedrįso imti galvodami, kad už tai reikės kažkaip atsilyginti. Visgi, džiugu, kad iniciatyva sulaukė visuomenės palaikymo“, - teigia pašnekovė.

Tokiu būdu miestiečius stebina prieš porą dienų Vilniuje atidarytas didžiausias knygynas Baltijos šalyse „Pegasas“, skaitytojams pasiūlęs 15 tūkst. knygų pavadinimų asortimentą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių