Quantcast

Vilniuje - nelegalių gidų medžioklė

Vilniaus miesto savivaldybės jau septinti metai vasaros sezono metu rengia nelegalaus gidų darbo prevencines akcijas, kurių tikslas – siekti, kad turistai apie Vilnių gautų teisingą ir išsamią informaciją.

Šiais metais pirmoji akcija buvo surengta birželio 23 dieną. Reido metu buvo patikrinta 15 asmenų, kurie vedė ekskursijas Vilniaus senamiestyje lenkų, vokiečių, italų, ispanų, rusų, anglų ir prancūzų kalbomis.

Vilniuje lankosi nemažai turistų iš Belgijos, Olandijos, Italijos – ekskursijų metu vis dažniau panaudojama gido sistema (ausinės, mikrofonas). Patikrinus gidų pažymėjimus, nelegalaus darbo atvejų nenustatyta, tačiau mieste pasitaiko atvejų, kai ekskursijas veda užsieniečiai, neturintys gidų pažymėjimų, ir pateikia neteisingus faktus.

Prevencinės akcijos metu ypatingas dėmesys buvo skirtas ne tik gidų pažymėjimų tikrinimui, bet ir švietimui – dalinami lankstinukai, kuriuose pateikta teisinė informacija apie gido darbą.

Nelegalaus gidų darbo prevencijos akciją Vilniuje numatoma tęsti iki turizmo sezono pabaigos, gidų darbą tikrinti ne tik senamiestyje, bet ir kitose turistų gausiai lankomose sostinės vietose.


Šiame straipsnyje: gidai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių