Vilniuje - metinis Lietuvos diplomatinių atstovybių vadovų suvažiavimas

Užsienio reikalų ministerija rugpjūčio 27-28 dienomis Vilniuje rengia metinį Lietuvos diplomatinių atstovybių vadovų susitikimą.

Jame planuoja dalyvauti 42 ambasadų, 8 konsulinių įstaigų, 7 atstovybių prie tarptautinių organizacijų vadovai ir specialiosios misijos Afganistane atstovas.

Diplomatinių atstovybių vadovai aptars šalies užsienio politikos prioritetus, tarsis, kaip mažėjančio finansavimo sąlygomis užtikrinti diplomatinės tarnybos efektyvumą.

Pirmasis susitikimas vyks su naujai išrinkta Lietuvos vadove Dalia Grybauskaite. Prezidentė skaitys pranešimą „Lietuvos užsienio politikos prioritetai“.

Diplomatai aptars ekonomikos skatinimo, energetinio saugumo užtikrinimo, veiksmingos Lietuvos Europos politikos įgyvendinimo ir santykių su Rytiniais kaimynais stiprinimo klausimus.

Suvažiavimo metu vadovai taip pat diskutuos diplomatijos ir verslo bendradarbiavimo tema, bus kalbama apie lietuvybės puoselėjimą užsienyje, konsulinių paslaugų gerinimą.

Suvažiavimo dalyvius rugpjūčio 27 dieną pasveikins Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, energetikos ministras Arvydas Sekmokas, ūkio ministras Dainius Kreivys supažindins diplomatus su aktualiausiais savo srities klausimais.

Susitikimuose su Lietuvos įmonių atstovais bus kalbama, kaip Lietuvos diplomatai galėtų padėti Lietuvos investuotojams ir verslininkams užsienyje.

Lietuvos diplomatinių atstovybių užsienyje vadovai susitiks su „Tūkstantmečio odisėjos“ dalyviais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių