Quantcast

Vilniuje - „La Scala“ kamerinio orkestro koncertas

Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje birželio 3 d. koncertuos visame pasaulyje žinomo Milano operos teatro „La Scala“ kamerinis orkestras.

Tai - Vilniaus ir Milano draugystės projektas, kuris dar labiau suartins šiuos du nuo XVI a. istoriškai susijusius miestus.

2004 m. pasirašius Bendradarbiavimo ketinimo protokolą Vilniaus ir Milano bendradarbiavimas itin suaktyvėjo. Pernai lapkritį Vilnius padovanojo specialiai Italijos verslo ir madų sostinei sukurtą garbanotą angelą, kviečiantį 2009 m. aplankyti Europos kultūros sostine tapusį miestą.
„La Scala“ koncertas – Milano miesto merės dovana Vilniui. Orkestre groja ir garsi Lietuvos altistė Ūla Ulijona Žebriūnaitė.

Koncerte skambės Antonio Vivaldi ir Astoro Piazzola kūriniai „Keturi metų laikai“. Pirmą kartą šią programą orkestras kartu su solistu Francesco Manara atliko 2007 m. Milano katedros aikštėje, stebint tūkstančiams žiūrovų.
Ta pati programa vėliau buvo pakartota Paryžiaus UNESCO salėje, Varšuvos operos teatre ir Ispanijos, Švedijos, Norvegijos bei Danijos koncertų salėse.

Kamerinis „La Scala“ orkestras („Cameristi della Scala“) savo veiklą pradėjo 1982 m. Jame groja „La Scala“ teatro ir filharmonijos orkestrų muzikantai. Orkestras koncertuoja prestižinėse pasaulio koncertų salėse ir teatruose, dažnai bendradarbiauja su tarptautinio lygio dirigentais ir solistais.

„La Scala“ koncertas – ne pirmoji užsieniečių Vilniui skirta dovana. Portalas skelbė, kad netrukus sostinę pasieks suomiška sauna, kuri bus įrengta prie Baltojo tilto. Joje galės pertis visi norintys vilniečiai. Tai Suomijos miesto Joensu, su kuriuo Vilnius bendradarbiauja nuo 1970 metų, dovana.


Šiame straipsnyje: La Scala

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių