Quantcast

Vilniuje koncertu paminėtas Sąjūdžio 25-metis

Antradienio vakarą Vilniaus senamiestis aidėjo nuo Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžiui atminti skirtų dainų. Miesto širdyje įsikūrusioje „Vasaros terasoje“ specialias programas atliko keliolika gerai žinomų meno atstovų.

Organizatorių teigimu, pagrindinis „Laisvo“ koncerto tikslas – paminėti Sąjūdžio 25-metį ir 1863 m. sukilimo prieš Rusijos imperiją 150-ąsias metines. To buvo siekiama sujungiant tris menininkų (bardų, muzikantų, poetų) kartas.

Į renginį susirinko keli šimtai žiūrovų. Nors debesys pranašavo lietų, smarkių liūčių pavyko išvengti, o žmonės visą vakarą mėgavosi renginiu.

Prieš prasidedant koncertui, ant scenos pasirodė renginio iniciatoriai bardai Gediminas Storpirštis ir Domantas Razauskas. G. Storpirštis kvietė atsiriboti nuo politinių rietenų ir kartu su visais pajusti laisvę.

„Šiandienos minėjime – jokios politikos. Vietoj to – menas, kultūra. Štai tokia yra mūsų politika“, - kalbėjo G. Storpirštis. Jis vėliau pasidžiaugė, kad į renginį susirinko didelė gausa „laisvų“ žmonių.

Dainų autorius ir atlikėjas Domantas Razauskas į publiką kreipėsi sakydamas, jog dėl visko, ką šiandien turime, turime būti dėkingi prieš 25-erius metus susibūrusiam visuomeniniam judėjimui.

„Tai kad esame čia, kad galime būti kairėje, dešinėje, centre, kad galime kurti, groti ir dainuoti, būti cinikais – už visa tai vienaip ar kitaip turime būti dėkingi Sąjūdžiui“, - sakė D. Razauskas, kuris vėliau atliko muzikinę programą.

Daugiau kaip keletą valandų trukusiame koncerte ant scenos pasirodė  Andrius Kaniava, Vytautas V. Landsbergis, Jurga Šeduikytė ir Vidas Bareikis, Andrius Kulikauskas,  Neda Malūnavičiūtė, Rimvydas Stankevičius, Petras Vyšniauskas, Darius Žvirblis bei kiti žinomi žmonės. Visi atlikėjai solidarizuodavosi ir už pasirodymus honorarų neprašė.
Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis - 1987 m. įkurtas visuomeninis judėjimas. Pagrindinis Sąjūdžio tikslas - siekti ir įgyvendinti Lietuvos valstybingumo atkūrimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių