Vilniuje – jautri palaikymo žinutė suimtam R. Pratasevičiui: nušvito rotušės fasadas

 • Teksto dydis:

Vilniaus rotušės fasadas šeštadienio vakarą nušvito instaliacija, skirta palaikyti teroristinio režimo praėjusį sekmadienį suimtą baltarusį žurnalistą, informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėją Romaną Pratasevičių.

Kaip skelbiama Vilniaus miesto savivaldybės feisbuke, dieną keli šimtai žmonių buvo susirinkę Lukiškių aikštėje, kur Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja surengė solidarumo su Baltarusijos pilietine visuomene akciją, taip pažymėdama metus, praėjusius nuo dienos, kai buvo suimtas jos vyras Siarhejus Cichanouskis, siekęs kandidatuoti į Baltarusijos prezidentus.

Primename, kad 26-erių R. Pratasevičius su drauge Sofia Sapega ir dar apie 100 keleivių praėjusį sekmadienį skrido bendrovės „Ryanair“ laineriu, vykusiu iš Atėnų į Vilnių. Jis buvo priartėjęs prie Lietuvos oro erdvės, tačiau buvo priverstas pasukti į Baltarusijos sostinę, nes šalies oro dispečeriai informavo apie potencialią saugumo grėsmę orlaivyje. Galiausiai ši informacija nepasitvirtino.

Pernai opozicijos informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjus R. Pratasevičių ir jo 22 metų bičiulį Sciapaną Pucilą Minskas įtraukė į „asmenų, dalyvaujančių teroristinėje veikloje“, sąrašą, o patį kanalą paskelbė „ekstremistiniu“ ir nurodė jį blokuoti.

Vilniaus miesto savivaldybės feisbuko nuotr.

Anksčiau pranešta, kad S. Sapega Baltarusijoje įtariama tam tikrais nusikaltimais, galimai padarytais po ginčijamų 2020 metų prezidento rinkimų. Šią savaitę buvo paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame ji sako, kad yra redagavusi „Telegram“ kanalą „Baltarusijos juodoji knyga“, skelbiantį duomenis apie šalies saugumo pajėgas.

Po rugpjūtį įvykusių prezidento rinkimų, kuriuos opozicija ir Vakarų demokratijos laiko suklastotais, Baltarusiją buvo kelis mėnesius apėmę beprecedenčiai masiniai protestai. To balsavimo nugalėtoju buvo paskelbtas autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka, geležiniu kumščiu valdantis šalį jau beveik tris dešimtmečius.NAUJAUSI KOMENTARAI

???

??? portretas
Ir taip buvo pagarbintas buvęs Ukrainos nacistinio AZOVO bataliono karys? Kaip tai suprasti? Juk net USA kongresas yra AZOVO batalioną yra priskyręs prie ekstremistinių grupuočių sąrašo.

Idiotai, jūs idiotai

Idiotai, jūs idiotai portretas
Ar skaičiavote, kiek žurnalistų lietuvių nužudyta jau vadinamojoje "nepriklausomoje" Lietuvoje??? Tinklaraštininku susidomėjote? Koks ažiotažas. Gausite savo narkomanų vaikų paleistas žarnas, savo dukteris sterilizuotas, nes vis viena patologinės ligonės - savo anūkus gausite išfarširuotus kaip kokius triušius... tada gal atsipeikėsite. Žurnalistai Lietuvoje žudomi vien už drąsą kelti viešą interesą interesą ir paprasčiausius pranešimus, jog tuo ir tuo adresu gyvena teisėsaugininkai ar medikai, kurie užsiima narkotinių preparatų platinimu. Pasižiūrėkite į politikus, žymesnius medikus, prokurorus, menininkus, verslininkus kokaino uostytojai, pedofilų jų tarpe pilna, iškrypėlių patologinių. Ar suskaičiavot prokurorus, kurių dukros narkomanės, ar įvertinote, kiek tokiems asmenims reikia pinigų vien apsirūpinant dozėmis brangesnėmis - o tai valstybės politiką, ekonomiką, tesėsaugą užtikrinantys asmenys. Idiotai jūs idiotai neišvengimai sulauksite smūgių, gausite savo vaikus lavonmaišiuose.

BAISIAUSIA TAI

BAISIAUSIA TAI portretas
KAD LIETUVOS VALDŽIA PER DURNUMĄ PALAIKO ŽMOGŽUDĮ KURIS DONBASE ŽUDĖ CIVILIUS ŽMONES BRIGADOJE "AZOV" PRAMINTA ŽMONIŲ "NAVOZ" (MĖŠLAS).......JAUNAS BET BANDITAS, MATOMAI TOKIU GIMĖ..IR LUKOŠIAUS REŽIMAS JAM PASIRODYS SANATORIJA NES DONBASAS JAM IŠKĖLĖ BAIDIŽIAMĄJĄ BYLĄ IR PRAŠYS JĮ ATIDUOTI.....
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių