Quantcast

Vilniuje įvyko solidarumo su Gruzija akcija (papildyta)

Šeštadienį, po vidurdienio Vilniuje, Žvėryne, netoli Rusijos ambasados buvo surengta akcija pernai vykusio Gruzijos ir Rusijos karinio konflikto metinėms paminėti bei Gruzijai palaikyti "Nuo "Borjomi" embargo iki Gruzijos teritorijų aneksijos".

Nebijokime Rusijos

Į renginį susirinko per 60 žmonių. Renginio metu dalyviai turėjo plakatus su užrašais "Mes prieš šalies okupaciją ir aneksiją", "Not affraid to stand for Georgia" ("Nebijome palaikyti Gruzijos" - red.past.), "Palaikome Gruzijos reikalavimus", "Putin's bastards go home" ("Putino niekšai, eikit namo" - red. past.).

"Norime atkreipti Lietuvos žmonių dėmesį, pasaulio dėmesį ir parodyti Gruzijai, kad mes juos palaikome ir kad tai, kas vyksta pas juos, tas karas, kuris vyko, visa agresija, kad tai nelegalu ir melas yra tai, kas skelbiama. Tiesa ta, kad tas karas prasidėjo daug seniau, prasidėjo nuo "Borjomi" embargo (2006 metų viduryje Rusija draudė importuoti iš Gruzijos šį mineralinį vandenį - BNS) ir po truputį Rusija bandė išprovokuoti Gruziją, kad ji pradėtų karą, o ji būtų taikdarė", - žurnalistams sakė akcijos organizatorius Jurgis Vilutis.

J.Vilutis neigė, kad vietą Žvėryne pasirinko dėl to, kad ji yra arti Rusijos ambasados. Anot jo, tai tiesiog graži vieta susirinkti.

Dėkojo Gruzijos ambasadorius

Renginyje dalyvavęs Gruzijos ambasadoriaus Lietuvoje Georgijus Kerdikošvilis dėkojo Lietuvos žmonėms už jų palaikymą.

"Nors šiandien yra Gedulo diena, bet aš vistiek esu laimingas žiūrėdamas į tuos jaunus žmones, kurie čia susirinko, kurie tikrai žino, kas yra laisvės troškimas ir okupuotos teritorijos (...) Su apgailestavimu žiūriu į Rusijos jaunimą, į tas, jeigu galima taip pavadinti, pionieriškas, komjaunuoliškas organizacijas, kurios oficialiai vadinami "Naši" ir kuriuos galima pavadinti "Putinjungais"", - gruziniškai per vertėją kalbėjo ambasadorius.

Žurnalistų kalbintas Gruzijos pilietis Michailas Topurja tvirtino atėjęs, norėdamas paminėti Rusijos-Gruzijos karo metines, pagerbti žuvusiųjų atminimą ir išreikšti protestą.

"Tai tragedija. Nugalėjusiųjų, galima sakyti, nėra, nes ten žuvo visiškai niekuo nekalti žmonės", - teigė M.Topurja, kurio vaikai konflikto metu buvo Gruzijoje ir kuriuos į Lietuvą atskraidino karinis lėktuvas "Spartanas".

Dalyvavo politikai

Renginyje taip pat dalyvavo Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Seime Mantas Adomėnas, bei Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime nariai Petras Auštrevičius ir Dalia Kuodytė.

Akcijos metu dalyviai buvo kviečiami nupiešti, kaip jie įsivaizduoja konfliktą.

Taip pat į dangų buvo paleisti balti balandžiai, prie balionų pririštos ir paleistos Gruzijos ir Lietuvos vėliavos. Tiesa, minėti balionai į dangų nepakilo, nes užkliuvo už medžio šakos.

***

Praėjusių metų rugpjūčio 8-osios naktį separatistiniame Pietų Osetijos regione prasidėjo ginkluoti Gruzijos kariuomenės ir separatistų susirėmimai. Gruzinų pajėgoms buvo pavykę užimti regiono sostinę Cchinvalį, tačiau į Gruzijos veiksmus atsakė separatistus remianti Rusija. Ji įvedė kariuomenę į regioną, vėliau - į Gruziją ir pradėjo bombarduoti įvairius taikinius visoje šalies teritorijoje.

Įsikišus tarptautinei bendruomenei pasirašytas taikos planas, pagal kurį Rusija įsipareigojo grįžti į pozicijas, buvusias prieš konfliktą, tačiau iki šiol šis įsipareigojimas neįvykdytas.

Iki karinio konflikto pagal galiojusius susitarimus Rusija turėjo teisę dislokuoti Pietų Osetijoje apie 500 taikdarių, o Abchazijoje - iki 3000. Šiuo metu Pietų Osetijoje ir Abchazijoje gali būti iki 8000 Rusijos karių, nors pagal susitarimus minėtuose reginiuose gali būti dislokuoti tik taikdariai, o ne kariai.

Gruzija ir Rusija jau daugiau nei dešimtmetį nesutaria dėl Gruzijai priklausančių separatistinių teritorijų - Pietų Osetijos ir Abchazijos - kontrolės. Rusija taip pat priešinasi Gruzijos siekiui tapti NATO nare. Šis konfliktas kulminaciją pasiekė pernai rugpjūčio pradžioje, kai Pietų Osetijoje prasidėjo kariniai veiksmai, kurie netrukus apėmė ir kitus Gruzijos regionus. Pietų Osetija ir Abchazija pasiskelbė nepriklausomomis, tačiau jų nepriklausomybę pripažino tik Rusija ir Nikaragva.


Šiame straipsnyje: Gruzija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių