Vilniuje – diskusija, kaip kurti Rusijos ateitį be V. Putino

Trečiadienį Vilniuje įtakingi NATO šalių politikai ir ekspertai ieškos atsakymų, kaip stiprinti išorinių jėgų skaldomą euroatlantinę erdvę ir kurti Rusijos ateitį be jos dabartinio prezidento Vladimiro Putino.

Antrus metus iš eilės Vilniuje rengiamoje prezidento Valdo Adamkaus tarptautinėje konferencijoje „Europos ir Transatlantinio atsparumo atkūrimas“ ketinama aptarti ne tik Kremliaus sulaikymo ir atgrasymo strategijas, tačiau ir ieškoti būdų, kaip demokratizuoti V. Putino valdomą Rusiją.

Konferencijoje taip pat ketinama paruošti ilgalaikės Vakarų politikos su Rusija rekomendacijas. Konferencijos iniciatoriai akcentuoja, kad renginio metu planuojama priimti dokumentą, kuriame būtų įtvirtintas tarptautinės bendruomenės vaidmuo sulaikant V. Putino agresiją ir nubrėžtos Rusijos perspektyvos be Putino.

Konferencijoje dalyvaus įtakingi politikai ir strategai iš svarbiausių NATO sostinių bei aukšto rango pareigūnai iš Ukrainos, Sakartvelo, Moldovos. Į konferenciją atvyks ir disidentai iš Rusijos.

Prezidento V. Adamkaus nuomone, esminis konferencijos tikslas - sustiprinti transatlantinės erdvės vienybę, kurią, pasak jo, šiuo metu skaldo įvairūs vidiniai ir išoriniai veiksniai. Todėl, tvirtino V. Adamkus, konferencijoje bus stengiamasi kurti strategijas, kurios kuo efektyviau darytų įtaką išoriniam pasauliui.

„Kalbant apie transatlantinę vienybę konferencijoje bandysime įtikinti JAV partnerius kovojant su nacionaliniais JAV priešais pasirinkti demokratišką ES, kaip geriausią ir ištikimiausią JAV sąjungininkę“, - sakė prezidentas.

Konferencijos iniciatoriaus konservatoriaus Žygimanto Pavilionio teigimu, konferencijos metu taip pat planuojama priimti dokumentą, kuriame būtų įtvirtinamas tarptautinės bendruomenės vaidmuo sulaikant Putino agresiją ir brėžiamos Rusijos perspektyvos be Putino.

„Lietuvoje vykstantis kasmetinis „Sniego“ („Snow“) susitikimas labiau koncentruojasi į įtakingų ekspertų lygį, tuo tarpu antrus metus iš eilės rengiama prezidento V. Adamkaus konferencija taikosi į politinį-strateginį lygį: sukviečiant ne tik įtakingus ekspertus, bet ir politikus, kurie gali daryti įtaką konkretiems kitų valstybių ar tarptautinių organizacijų sprendimams Lietuvai naudinga linkme“, - pažymėjo Ž. Pavilionis.

Konferencijoje numatytos trys diskusijų temos. Diskusijoje dalyvausiantys politikai ir ekspertai tarsis, kaip sustiprinti Europos ir JAV vienybę bei atsispirti ypač stipriems išorinių jėgų bandymams suskaldyti euroatlantinę erdvę.

Lietuvos poziciją šiuo klausimu pristatys Vytautas Landsbergis, jam antrins įtakingas Vokietijos krikščionių demokratų užsienio politikos architektas Europos Parlamento narys Elmaras Brokas. Taip pat šioje diskusijoje pasisakys ekspertai iš Vokietijos, JAV, Prancūzijos.

Antrojoje konferencijos temoje planuojama diskutuoti, kaip sugrąžinti ES ir NATO plėtrą į didžiųjų ES ir NATO sostinių darbotvarkes ir kaip stabdyti ekspansyvią Rusijos politiką Europoje.

Apie tai kalbės buvę JAV prezidento Georgo Busho patarėjai, buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka, buvęs Jungtinės Karalystės valstybės sekretorius seras Malcolmas Leslie'is Rifkindas ir kiti įtakingi Europos valstybių politikai.

Galiausiai konferencijoje bus keliamas klausimas, kaip, nepasiduodant Kremliaus įtakai, Rusiją padaryti demokratiškesnę ir europietiškesnę. Šios temos pagrindu uždaroje konferencijos sesijoje ketinama paruošti rekomendacijas Vakarų politikams, kaip suformuoti ilgalaikę Vakarų politiką dėl Rusijos.

Paskutinėje konferencijos dalyje pasisakys įtakingas Vokietijos Bundestago Gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas Karlas A. Lamersas, buvęs Lietuvos premjeras Andrius Kubilius, Lietuvos ekspertai bei žurnalistai.NAUJAUSI KOMENTARAI

ALGIS

ALGIS portretas
Įdomu ar šis Putinas neturi giminystės ryšių su Lietuvoje gyvenusiais Putinais a

Gita

Gita portretas
Suirzo kaip širšės, palietus Vladimirovičių. „Lietuvos neliktų per valandą". Vienas toks pasakė: „... pereitų per 15 minučių". Bet nepereina, per trumpos rankos. Matėte paradą? Visa Europą, Amerika, Australija už mus. Net pats cariukas pasakė , kad jie ne bepročiai ir viską supranta. Todėl to antikvaristo „idomu" vaikiškas rašinėjimas, - kaip lazdele ant vandens

Jotautas - humoristinis vaizdzelis

Jotautas - humoristinis vaizdzelis portretas
Rūtele žalioji, kaip teisingai galvoji. Avral - Lietuvoje dingsta demokratija, - rašau kritikuoju savo valstybę kiek tik noriu. Va, Maskvoje gali kritikuoti valdžią tūkstantį kartų stipriau. Ten nėra žmogaus teisių pažeidimų, ten nėra jokios propagandos, ten korespondentų, opozicionierių niekas nešaudo, nenuodija. Teismo bylų ten niekas nekurpia. Varom į Maskvą kritikuoti.
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių