Quantcast

Vilniuje dažniausiai įkliūva nelegalai iš Azerbaidžano

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybos pareigūnai per keturis šių metų mėnesius atliko 68 patikrinimus, kurių metu buvo bandoma nustatyti Lietuvoje nelegaliai gyvenančius užsieniečius. Patikrinimų metu buvo sulaikyti 39 nelegalai. Šiemet ypač padaugėjo sulaikomų Azerbaidžano piliečių, kurie jau ne vienerius metus Lietuvoje gyvena neteisėtai, į šalį yra atsivežę sutuoktinius, vaikus.

Pasak Vilniaus apskrities VPK Migracijos valdybos Veiklos organizavimo grupės vyriausiosios specialistės Linos Margevičienės, buvo sulaikyta Azerbaidžano piliečių šeima su nepilnamečiais 13 ir 9 metų vaikais. Jie į Lietuvos Respubliką atvyko 2004 metais, tačiau pasibaigus vizos galiojimo laikui pasiliko šalyje. 2007 metais šiems užsieniečiams atsisakyta išduoti vizas ir jie įtraukti į nepageidaujamų asmenų sąrašus. Sausį ši šeimynėlė iš Lietuvos buvo deportuota.

Dažnai neteisėtai Lietuvoje esančių užsieniečių vaikai mokosi Lietuvos mokyklose. Susitikime su Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo skyriaus bei Vilniaus miesto bendrojo lavinimo mokyklų vadovais ir prašyta atkreipti dėmesį į mokyklose besimokančių užsieniečių teisinį statusą Lietuvoje, nes Švietimo įstatymas garantuoja privalomą švietimą tik Lietuvos Respublikos piliečiams ir užsieniečiams, turintiems teisę gyventi Lietuvos Respublikoje.

Balandį buvo sulaikyta Azerbaidžano pilietė, atvykstanti pas Lietuvoje gyvenančius sutuoktinį ir tris vaikus, tačiau neturinti leidimo gyventi Lietuvos Respublikoje. Jai iškelta administracinės byla, azerbaidžanietei gali būti skirtas įspėjimas arba bauda nuo 250 iki 1000 litų.

Po šio fakto Migracijos valdybos pareigūnai susitiko su Azerbaidžaniečių visuomeninės organizacijos Lietuvoje, asociacijos „Giunaš“ pirmininku Sadychu Nurulajevu ir aptarė Azerbaidžano piliečių atvykstančių į Lietuvos Respubliką teisinės padėties klausimus.

Susitikime akcentuota, kad Azerbaidžano piliečiai gyvena, dirba, mokosi Lietuvoje, tačiau neįteisina savo gyvenimo, dėl ko labiausiai pažeidžiami tampa nepilnamečiai vaikai, nes pareigūnams priėmus sprendimą įpareigoti ar išsiųsti užsieniečius, vaikai turi palikti jiems jau gerai pažįstamą aplinką. Pasak Migracijos valdybos viršininko Gintaro Bagužio, ir ateityje Migracijos valdybos pareigūnai skirs ypatingą dėmesį užsieniečių neteisėtam buvimui Lietuvos Respublikoje užkardyti bei planingai vykdys patikrinimus. 


Šiame straipsnyje: nelegalaipolicija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių