Vilniuje daugiau nei už 4 mln. litų rekonstruotas vaikų ir jaunimo pensionas

  • Teksto dydis:

Lakštingalų g. 7 Vilniuje daugiau nei už 4 mln. Lt rekonstruotas vaikų ir jaunimo pensionas. Vaikams ir jaunuoliams su proto ir kompleksine negalia, gyvenantiems socialinės globos namuose, nuo šiol bus užtikrinta specialiuosius poreikius atitinkanti aplinka, privatumas.

„Labai džiaugiamės, kad gyvenimo nuskriaustiems jauniems žmonėms palengvės ir taps gražesnis gyvenimas –  nuo šiol jie gyvens puikiai įrengtuose, šviesiuose namuose, esančiuose itin jaukiame gamtos kampelyje. Tikiu, kad pagerės jų gyvenimo kokybė, čia teikiamos paslaugos taps gerokai kokybiškesnės. Dėkojame šių namų direktorei Jūratei Čečetienei, be kurios rūpesčio, užsispyrimo ir begalinio noro padėti savo gyventojams,  nelabai kas šiandien būtų pasikeitę", – sake Vilniaus miesto tarybos Socialinių reikalų komiteto pirmininkas Vytautas Milėnas.

Rekonstravus pensioną buvo sutvarkytos neįgaliųjų asmenų gyvenamosios, asmens higienos patalpos, moderniai įrengtos keramikos, buities darbų, mokomosios virtuvės patalpos ir kineziterapijos salė, grupių virtuvėlės, įrengti 2 keltuvai, nuovažos, įsigyta socialinių paslaugų neįgaliems asmenims teikti būtina įranga ir baldai.

Neįgalūs vaikai ir jaunuoliai nuo šiol gyvena dviviečiuose gyvenamuosiuose kambariuose, o triviečiai kambariai skirti sunkią negalią turintiems asmenims.
Įgyvendinant projektą įrengtos devynios tualeto ir vonios patalpos. Nuo šiol viena tualeto ir vonios patalpa naudojasi  ne daugiau kaip 4 vaikai ir jaunuoliai su negalia, sunkią negalią turintiems asmenims atnaujintos dvejos vonios patalpos.

Grupių bendruose kambariuose įrengtos penkios integruotos virtuvėlės, kuriose pensiono globotiniai su socialinių darbuotojų pagalba  gali pasigaminti maistą ir pavalgyti. Čia jie leidžia ir savo laisvalaikį – bendrauja, žaidžia, poilsiauja.

Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensione teikiamos dienos, trumpalaikės ir ilgalaikės socialinės globos paslaugos vaikams ir jaunuoliams su proto ir kompleksine negalia. Be institucinės globos, „atokvėpio paslaugos“ teikiamos vaikams ir jaunuoliams iš Vilniaus miesto šeimų.

Projekto įgyvendinimui skirta 4 mln. 266 tūkst. litų: iš jų 3 mln. 357 tūkst. litų – ES struktūrinių fondų ir valstybės lėšos, 909 tūkst. litų skyrė Vilniaus miesto savivaldybė. Projekto administravimą vykdė UAB „Vilniaus vystymo kompanija“, rangos darbus – UAB „Kaminta“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių