Quantcast

Vilniuje buvo siekiama didžiausios vaikų parašytos knygos rekordo

Vakar Vilniuje buvo siekiama didžiausios Lietuvos vaikų parašytos knygos rekordo.

Vaikai, raginami Neringos Čereškevičienės ir klausydamiesi „Tele Bim Bam“ dainų, sukūrė pasaką, kuri buvo užrašyta 2,05 m aukščio ir 1,41 m pločio knygoje. Taip visuomenei pristatytas projektas „Augu skaitydamas“, kuriuo siekiama skatinti skaitymą ir formuoti vaikų skaitymo įpročius.

Didžiausios Lietuvos vaikų parašytos knygos rekordas buvo įamžintas fotografijose ir vaizdo įraše, kuris bus siunčiamas agentūrai „Factum“, registruojančiai Lietuvos rekordus. Ar vaikų parašyta knyga bus užfiksuota Lietuvos rekordų knygoje, paaiškės maždaug po mėnesio.

„Smagu, kad šis renginys sulaukė didelio tėvelių ir vaikų susidomėjimo. Mažieji ypač džiaugėsi galimybe išmėginti, ką reiškia kurti knygas – kaip gimsta idėjos ir herojai, kaip jos atsiranda popieriaus lape, galiausiai – kaip auditorija reaguoja į jų kūrinį. Tikimės, kad toks kūrybiškas žvilgsnis į knygas paskatins vaikus atrasti skaitymo džiaugsmą“, – teigia Danguolė Viliūnienė, leidyklos „Alma littera“ direktorė.

Renginio metu visiems susirinkusiems vaikams buvo išdalinta apie tūkstantį „Knygų medžių“. Tai projekto „Augu skaitydamas“ simboliai – specialūs plakatai. Visą vasarą skaitydami knygas, vaikai kviečiami ant šių simbolinių medžių rašyti, klijuoti lapelius su perskaitytų knygų pavadinimais ir taip juos „auginti“.

„Tai, kaip vaikas auga, parodo ne tik per trumpos suknelės rankovės, per ankštas švarkelis ar batukai. Vaikas auga tada, kai savo galvoje kaupia vis daugiau žinių. Tad per vasarą svarbu ne tik pasistiebti ūgiu, bet ir kuo daugiau sužinoti. O vienas iš svarbiausių žinių šaltinių vaikams yra knygos. Ar žemė yra apvali, ar plokščia ir ją laiko trys drambliai? Kodėl, kai saulė nusileidžia, būna naktis? Kuo daugiau knygų perskaitome, tuo daugiau atsakymų į klausimus žinome“, – taip vaikams dalijant „Knygų medžius“ apie knygų naudą pasakojo Neringa Čereškevičienė.

Iškart po šio renginio visoje Lietuvoje veikiančiuose knygynuose „Pegasas“ prasidėjo  Vaikų knygų mėnuo, truksiantis iki birželio vidurio. Jo metu didžiausių šalies miestų knygynuose žymūs šalies žmonės vaikams skaitys ištraukas iš savo mėgstamiausių vaikystės knygų.


Šiame straipsnyje: vaikaiknygarekordas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių