Quantcast

Vilniuje bus pagerbtas totalitarinių režimų aukų atminimas

  • Teksto dydis:

Ketvirtadienį Vilniuje prie buvusių KGB rūmų bus pagerbtos totalitarinių režimų aukos.

Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Lietuva nutarė pratęsti Lenkijos ir Vengrijos pradėtą tradiciją paminėti Europos totalitarinių režimų aukų atminimą. Ta proga bus uždegtos žvakutės prie paminklo sovietinės okupacijos aukoms greta buvusių sovietų represinės struktūros - KGB - rūmų.

Penktadienį, rugpjūčio 23-iąją, Vilniuje bus surengtas visai Europai skirtas totalitarinių režimų aukų atminties dienos minėjimas.

Bendro Užsienio reikalų ministerijos, Teisingumo ministerijos ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro renginio tikslas – gilinti žinias apie totalitarinių režimų nusikaltimus Europoje. Minėjimas Vilniuje pirmiausia skirtas Europos jaunimui. Juo siekiama skatinti jaunų žmonių sąmoningumą ir informuotumą apie ES vertybes, supažindinti su Europos istorine atmintimi, teigiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Renginio dalyvius pasveikins premjeras Algirdas Butkevičius, užsienio reikalų ir teisingumo ministrai Linas Linkevičius bei Juozas Bernatonis. Į renginį pakviesti ES valstybių narių teisingumo ministrai, Europos Parlamento nariai Vytautas Landsbergis ir Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Penktadienį Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse ketinama pristatyti parodą "Totalitarizmas Europoje".

Pernai Europos totalitarinių režimų aukų atminties dienos minėjimą organizavo Vengrija.

1939 metų rugpjūčio 23 dieną Sovietų Sąjunga ir Vokietija pasirašė vadinamąjį Molotovo-Ribentropo paktą ir jo slaptuosius protokolus, kuriais neteisėtai pasidalijo Europą. Paktas panaikino Baltijos šalių, taip pat ir Lietuvos, nepriklausomybę.

Pokario metais su sovietų okupacija kovojo apie 50 tūkst. Lietuvos partizanų. Šios kovos metu gyvybės neteko per 20 tūkst. partizanų ir jų rėmėjų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių