Vilniuje bus modernizuota ugniagesių gelbėtojų stotis

 • Teksto dydis:

Vilniaus Karoliniškių mikrorajone esanti ugniagesių gelbėtojų stotis bus modernizuota, taip užtikrinant operatyvesnį reagavimą į gyventojų iškvietimus. Po rekonstrukcijos bus sukurtos šiuolaikinės darbo bei treniruočių sąlygos ir čia dirbantiems gelbėtojams. Pastato atnaujinimu ir pritaikymu ugniagesių poreikiams rūpinasi valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas.

„Pastaruoju metu tai jau antrasis valstybės turto atnaujinimo projektas, kuriuo gerinamos darbo sąlygos ugniagesiams – šiuo metu Kaune jau įgyvendinamas ugniagesių gelbėtojų stoties rekonstrukcijos projektas. Gerinant darbo sąlygas pareigūnams, šiemet planuojame paskelbti ir rangos konkursą policijos komisariato sostinės Sietyno g. statyboms“, – teigia Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Šiuo metu sostinės R. Jankausko g. 2 esančią gelbėjimo stotį sudaro atskiri pastatai – specialiosios paskirties priešgaisrinis depas, kuris sujungtas su daugiabučiu gyvenamuoju namu bei mokomuoju korpusu, ir garažas. Taip pat dalis tarnybinių ir poilsio patalpų yra įrengta ne pastate, o garaže, kas apsunkina ugniagesių darbą.

Rekonstrukcijos metu, kaip skelbiama Turto banko pranešime, depas ir garažas bus sujungti, atskiriant juos nuo šalia esančių kitų pastatų ir taip užtikrinant operatyvesnį reagavimą į iškvietimus. Bus apšiltinti ir atnaujinti pastatų fasadai, pakeisti langai ir durys, taip pat pakeistas garažo stogas ir vartai. Pertvarkos leis pasiekti pastato B energinio efektyvumo klasę. Statinių viduje bus perplanuotos patalpos, pritaikant jas ugniagesiams, atliktas vidaus remontas – depe bus pastatytas antras aukštas, kuriame bus įrengtos tarnybinės ir poilsio patalpos. Po rekonstrukcijos bendras stoties patalpų plotas išaugs nuo 1,3 tūkst. kv. m iki kiek daugiau nei 1,5 tūkst. kv. m, pastate bus įrengtos 23 darbo vietos.

Vykdant darbus bus rekonstruoti ne tik pastatai, tačiau sutvarkyta infrastruktūra bei aplinka. Sklype bus įrengtos trys lauko mokomosios aikštelės, iš kurių viena bus skirta sportinei veiklai. Automobilių stovėjimo aikštelėje bus įrengtos 54 automobilių statymo vietos. Sutvarkius sklypą, jis bus apjuostas tvora.

Turto bankas nurodo, kad bendra projekto vertė sudaro 3,03 mln. eurų, iš kurių 2,4 mln. eurų bus skirti rekonstrukcijos darbams. Juos atliks Panevėžio statybos trestas, su kuriuo po viešųjų pirkimų konkurso pasirašyta rangos sutartis. Numatoma rekonstrukcijos pastato modernizavimo pabaiga – 2022 m. pirmasis ketvirtis. Projektas finansuojamas pardavus valstybei nereikalingą nekilnojamąjį turtą. Projekto užsakovai – Vidaus reikalų ministerija ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių