Quantcast

Vilniuje bus atnaujinti žydų geto fragmentai

Vilniaus senamiestyje bus siekiama atstatyti žydų kvartalui būdingus fragmentus. Taip nuspręsta penktadienį vykusiame Vyriausybės kanclerio vadovaujame pasitarime dėl Vilniaus istorinio geto būdingų fragmentų atkūrimo programos vykdymo.

„Istorinis žydų kvartalas – neatsiejama Vilniaus kaip daugiataučio ir tolerantiško miesto paveldo dalis, kuria galima didžiuotis ir parodyti tarptautinei visuomenei. Atstatydami žydų kvartalui būdingus fragmentus, turėtume nepamiršti ir Vilniaus Didžiosios sinagogos tinkamo įamžinimo. Galime remtis puikiu Krokuvos Kazimiero kvartalo pavyzdžiu, kuris tapo traukos centru užsienio turistams. Be to, tai būtų pagarbos ženklas žydų bendruomenei, įnešusiai svarų indėlį į Vilniaus istoriją“, – sakė Vyriausybės kancleris Deividas Matulionis.
 
Pasitarime nuspręsta premhero potvarkiu sudaryti Vyriausybės kanclerio vadovaujamą darbo grupę, kuri, bendradarbiaudama su Kultūros ministerija, Vilniaus apskrities viršininko administracija ir Vilniaus miesto savivaldybe bei tardamasi su Lietuvos žydų bendruomene, parengtų siūlymus dėl Vilniaus istorinio geto būdingų fragmentų atkūrimo programos atnaujinimo ir pateiktų juos Ministrui Pirmininkui.
 
Pasitarime dalyvavo Kultūros ministerijos, Kultūros paveldo departamento, Vilniaus miesto savivaldybės ir Vyriausybės kanceliarijos atstovai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių