Quantcast

Vilniuje atidaryta Andriaus Kulikausko kūrybos paroda

„Užupio“ galerijoje atidaryta Čikagoje gimusio ir užaugusio, kartu su tėvais - Edmundu ir Rūta Kulikauskais - į Lietuvą grįžusio visuomenės veikėjo, intelektualo, pedagogo ir menininko Andriaus Kulikausko kūrybos paroda - „Minčių sodo pavasario darbai“.

Autorius pristatė Bosnijoje ir Hercegovinoje bei kitų sukurtų studentų, sau brangių žmonių portretus, įdomias karų nualinto šio Balkanų regiono nuotraukas.

Andrius Kulikauskas nėra abejingas globalinėms problemoms: jį domina ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio įvykiai. Džiugu, kad jis visur suspėja: čia padeda afrikiečiams ar rūpinasi pabėgėlių problemomis, čia kelia geresnės Lietuvos sukūrimo poreikį. Jo Lietuvos ateities vizija tokia: šalies visuomenė turi būti blaivi, žmonės privalo kovoti už negimusio kūdikio teisę gyventi.

Lietuvos ir pasaulio gerovės labui reikia nuolat daug dirbti. Todėl 1998 metais Andrius Kulikauskas įkūrė įmonę „Minčių sodas“. Šio projekto tikslas suburti visuomeniškai aktyvius žmones ir organizuoti visuomenei naudingą veiklą.

2008-2009 metais Andrius Kulikauskas Amerikos universitete Bosnijoje ir Hercegovinoje dėstė algebrą. Per šį darbo laiką jis geriau pažino regioną, jį pamilo studentai, kuriems autorius dedikuoja nemažą savo kūrybos dalį.

Jo piešiniuose dominuoja suderintos spalvos, o „iš portretų“ į mus žvelgiančių asmenų veiduose nematome pykčio ar neapykantos. Viename veide atsispindi džiaugsmas, kitame - susirūpinimas.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių