Quantcast

Vilniuje atidaroma Prahos pavasario atgarsius įamžinusi paroda

Penktadienį 16 val. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse bus atidaryta Latvijos valstybinio archyvo paroda „Prahos pavasario ir Chartijos 77 atgarsiai Latvijoje ir kitose Baltijos šalyse".

Parodoje nušviečiamas Prahos pavasaris, Latvijos komunistų partijos požiūris į įvykius Čekoslovakijoje, disidentų veikla Baltijos šalyse, protestai ir pareiškimai dėl žmogaus teisių pažeidinėjimo Sovietų Sąjungoje, 45-ių pabaltijiečių memorandumas ir Baltijos tautų kelias į nepriklausomybę XX a. 9-ajame dešimtmetyje.

Paroda Lietuvoje pristatoma minint Ribentropo-Molotovo pakto 70-metį ir „Baltijos kelio" 20-metį.

1939 metų rugpjūčio 23 d. Vokietijos užsienio reikalų ministro Joachimo von Ribbentropo ir Sovietų Sąjungos užsienio reikalų liaudies komisaro Viačeslavo Molotovo pasirašyti slaptieji susitarimai lėmė trijų Baltijos valstybių būsimą okupaciją.

1989 m. rugpjūčio 23 d. Lietuvos Sąjūdis kartu su Estijos ir Latvijos Nacionaliniais frontais surengė „Baltijos kelio" akciją, skirtą slaptųjų SSRS-Vokietijos susitarimų pasirašymo 50-osioms metinėms paminėti. 2 mln. žmonių rankomis susikibo į nenutrūkstamą grandinę nuo Vilniaus iki Talino. Akcija pademonstravo okupuotų Baltijos tautų atgimimą ir ryžtingą siekį atkurti nepriklausomybę.

Šiemet „Baltijos kelio" akcija įtraukta į UNESCO programos „Pasaulio atmintis" tarptautinį registrą.  


Šiame straipsnyje: Prahos pavasarisparoda

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių