Vilniuje atgimsta tarptautinė šeimos šventė

Šiuo laikotarpiu žmonės grįžta prie tradicinių vertybių, tai pastebėjusios psichologė Giedrė Gutautė ir menininkė Rūta Kilmanaitė nusprendė kurti šeimų klubą – Mirgos namus. Kuriame vietos ras visi – šeimos, kūdikiai, vaikai, paaugliai, moterys, vyrai, panelės ir jaunuoliai, senelės ir seneliai.

Nesenai gimęs klubas jau gegužės 16-ą kviečia kartu atšvęsti tarptautinę šeimos dieną ir organizuoja nematytą, neregėtą renginį Mirgos mugę.

„Nusprendėme sutelkti visas pozityvumo, geros nuotaikos jėgas ir atšvęsti tarptautinę šeimos dieną. Mūsuose ji nėra populiari, tačiau tikimės, kad šeimos diena taps gražia tradicija. Mirgos mugės erdve bus pamirštas, jaukus Technikos bibliotekos kiemelis, kadaise buvęs vasaros pažiba kameriniams ir džiazo vakarams. Renginio metu vyks žaidimai, aukcionai, koncertai, spektaklis, šeimos ir menininkai prekiaus savo dirbiniais“, – pasakojo viena iš Mirgos namų įkūrėjų Giedrė Gutautė.

Į šventę atkeliaus personažas Keliautojas, kuris linksmins publiką, ves įvairius žaidimus, estafetes, bus retro foto studija, veiks kavinė. Renginio programoje dalyvaus ansamblis „Ratilio“. Iš Pasvalio atvyks dambreliais grojanti kompanija. Teatro laboratorija „Atviras ratas“ žiūrovus džiugins muzikine improvizacija „Senelės pasaka“. Renginio pabaigoje pasirodys aktorių grupė „Liūdni slibinai“, pasižymintys šmaikštumu ir išradingumu. Mugę uždarys fakyrų „Ugnies ženklai“ pasirodymas.

„Mugėje suteiksime galimybę šeimoms parduoti savo nebenaudojamus daiktus – išaugtus vaikų drabužėlius, žaislus, vežimėlius. Kiekvienoje šeimoje yra daiktų, rūbų, kurie yra nebenaudojami, tad kodėl gi nepasidalinus, nepridėjus vieno kito lito prie šeimos biudžeto ir pardavus juos kitoms šeimoms“, – sakė viena iš mugės organizatorių Rūta Kilmanaitė.

„Mirgos namų iniciatyva puiki galimybė pamiršti kasdienos rutiną ir dovanoti savo šeimai, draugams ir aplinkiniams džiugesį, bendravimo džiaugsmą, galbūt duoti pirmas verslumo pamokas savo atžalai ar pristatyti savo dirbinius“, – teigė projekto E-kaziuko koordinatorius Andrius Genys.

Pirmoji šeimų mugė įvyks gegužės 16 d. Technikos bibliotekos kiemelyje (Šv. Ignoto g. 6), pradžia 11 valandą. Bilieto kaina 16 Lt.

Mirgos muges planuojama organizuoti kiekvieną sezoną.


Šiame straipsnyje: šeimos dienašeimos šventė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių