Vilniuje - apklausa dėl seniūnijų, Vyriausybės atstovas žada bylinėtis

Nors Vyriausybės atstovas praėjusią savaitę sustabdė Vilniaus tarybos sprendimą surengti gyventojų apklausą dėl sostinės seniūnijų pertvarkos, sostinės savivaldybė pirmadienį paskelbė pradedanti tokią apklausą vykdyti.

Anot savivaldybės, Vilniuje gyvenamąją vietą deklaravę žmonės fiksuotojo ir mobilaus ryšio telefonais bus apklausiami iki vasario 20 dienos.

Tuo metu Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje Audrius Skaistys žada kreiptis į teismą, jei savivaldybė atsisakys svarstyti naikinti savo sprendimą dėl apklausos ar keisti jos datą.

Vasario 8-ąją sostinės taryba nusprendė skelbti vilniečių apklausą dėl prieštaringai vertinamos sostinės seniūnijų pertvarkos, pagal kurią didžioji seniūnijų dalis būtų panaikinta ir pertvarkyta į biurus. Tokia apklausa sumanyta po to, kai ankstesnė Vyriausybės atstovė sustabdė tarybos sprendimą naikinti dalį seniūnijų. Ji nurodė, kad prieš imantis tokios pertvarkos, nebuvo apklausti gyventojai.

Tačiau Vyriausybės atstovas A.Skaistys vasario 10-ąją sustabdė ir šį tarybos sprendimą, numatantį skelbti apklausą. Jo teigimu, sprendimas dėl apklausos gali pažeisti viešąjį interesą.

A.Skaistys vasario 13-osios teikimu siūlo Vilniaus miesto savivaldybės tarybai svarstyti naikinti sprendimą dėl apklausos arba keisti jos terminą, numatytą vasario 13-20 dienomis, kol neįsigalios Vietos savivaldos įstatymo ir kitų teisės aktų nuostatas atitinkanti savivaldybės gyventojų apklausos telefonu tvarka, teigiama BNS atsiųstame Vyriausybės atstovo atsakyme.

Anot A.Skaisčio, jei savivaldybės taryba neketina atsižvelgti į jo sprendimus šiuo klausimu ir apie tai informuoja jį, Vyriausybės atstovas turi kreiptis į teismą, kur bus sprendžiamas teisminis ginčas dėl savivaldybės priimto sprendimo atitikties įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimams.

„Jei bus gautas Vilniaus m. savivaldybės tarybos atsisakymas patenkinti 2012-02-13 teikimą Nr. 1T-3, įstatymu nustatytais terminais bus kreiptasi į teismą“, - rašoma atsakyme.

Sausį Vilniaus taryba pritarė mero Artūro Zuoko pasiūlytam seniūnijų pertvarkos planui, pagal kurį iš šiuo metu esančių 21 seniūnijų būtų panaikinta 16, jų liktų penkios, esančios toliausiai nuo miesto centro. Vietoj naikinamų seniūnijų būtų įsteigta 11 biurų. Jie būtų labiau centralizuoti nei seniūnijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Reikia susimąstyti

Reikia susimąstyti portretas
Tituluotas valdymas stingdo ekonominius santykius. Šiuolaikinė valdžia neatlieka reikalingų funkcijų. Visiems rūpi privatūs reikalai.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių