Quantcast

Vilniuje apdovanoti labiausiai nusipelnę miestiečiai, daugiausia jų – už paramą Ukrainai

  • Teksto dydis:

Vilniuje ketvirtadienio vakarą apdovanoti labiausiai nusipelnę miestiečiai – daugiausia jų įvertinti už paramą Ukrainai.

25-ieji Šv. Kristoforo apdovanojimai skirti vienuolikai žmonių ar iniciatyvų, šešiems iš jų – už pagalbą prieš Rusijos invaziją kovojančiam Kyjivui, Vilniuje prieglobstį radusiems ukrainiečiams.

„Ne be reikalo mūsų miestas Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio įsaku antradienį paskelbtas „miestu gelbėtoju“. Tai mūsų – visų miestiečių – pastangų įvertinimas. Visų. Tačiau tarp visų yra tie, kurie padarė ir tebedaro didžiausius, ryškiausius darbus. Ir kaip tik todėl šiemet Vilniaus Šv. Kristoforo apdovanojimuose dominuoja šie mūsų herojai ir Ukrainos kova“, – renginyje sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Visuomenininkas Andrius Tapinas įvertintas už daugybės žmonių sutelkimą ir įkvėpimą aukoti už savo laisvę kovojantiems Ukrainos žmonėms, už aukotojų ir savanorių rankomis paleistas karinių bepiločių dronų ir kitas laisvės vėjo Ukrainai iniciatyvas.

Visuomenininkas, humoristas Olegas Šurajevas už palaikymo akcijas, mitingus, fondo Ukrainai „1K paramos fondas“ veiklą. Jonas Ohmanas Šv. Kristoforo statulėle apdovanotas už nevyriausybinės organizacijos „Blue / Yellow“ įsteigimą ir pagalbos ukrainiečiams teikimą.

Lietuvos ir Ukrainos švietimo projektų vadovė Agnė Klimčiauskaitė-Janavičienė apdovanota už pagalbą persikeliantiems pabėgėliams ukrainiečiams. Laidų kūrėjas Laurynas Šeškus apdovanotas už tai, kad Šiuolaikinio meno centrą Vilniuje pavertė ukrainiečių vaikų, mamų, močiučių susibūrimo, žaidimų, koncertų ir įvairiausių kitų veiklų vieta. Iniciatyva „Stiprūs kartu“ apdovanoti už pagalbą Ukrainos pabėgėliams rasti namus.

Vilniaus klubui apdovanojimas įteiktas už miesto ateities kūrimą, kur susibūrę aktyviausi verslo, mokslo, kultūros žmonės puoselėja mecenatystės tradicijas. Genetikė, profesorė Sonata Jarmalaitė įvertinta už nuopelnus onkologijos mokslui.

Už muzikos meno puoselėjimą, Vilniaus vardo garsinimą pasaulio scenose apdovanotas įvertintas vienas ryškiausių šalies dirigentų Modestas Pitrėnas. Habilituotas fizinių mokslų daktaras, profesorius, Lietuvos mokslų akademijos prezidentas ir tikrasis narys Jūras Banys buvo apdovanotas už nuopelnus mokslui, jų sklaidą bei tyrimus. Už šiuolaikinę architektūrą Vilniuje Šv. Kristoforo statulėlė įteikta architektui Remigijui Bimbai.

Šv. Kristoforo apdovanojimai teikiami nuo 1998-ųjų. Nominacijas apdovanojimui už nuopelnus mokslui, teisėsaugai, švietimui, kultūrai ir menui, Vilniaus istorinei atminčiai, sportui, verslui, turizmo plėtrai, labdarai, architektūrai siūlo vilniečiai. Taip pat galimos ir kitos vilniečių pasiūlytos nominacijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių