Pereiti į pagrindinį turinį

Vilniui šilumos ūkio modernizavimas gali kainuoti apie 800 mln. Lt

2012-06-01 13:31
Vilniui šilumos ūkio modernizavimas gali kainuoti apie 800 mln. Lt
Vilniui šilumos ūkio modernizavimas gali kainuoti apie 800 mln. Lt / Tomo Urbelionio (BFL) nuotr.
Turinys

Vilniaus šilumos ūkis iki 2017 metų išnuomotas Prancūzijos koncernui „Dalkia“, tačiau sutartį gali tekti nutraukti anksčiau ir sudaryti koncesiją su investuotoju, kuris šilumos ūkį modernizuos.

Apie tai savaitraščiui „15min“ pareiškė Vilniaus šilumos ūkio tinklų direktorius Arūnas Keserauskas, pasak kurio, modernizuoti Vilniaus šilumos ūkį, kad elektrinė atitiktų gamtosauginius reikalavimus, gali prireikti apie 800 mln. litų.

„Reikia sulaukti, kokį modelį investuotojas pasiūlys, kad vėliau galėtų atgauti savo pinigus. Manome, kad tikriausiai tai bus koncesija. Ateis operatorius, investuos savo pinigus, per numatytą laikotarpį juos atsiims ir paliks mums toliau valdyti savo šilumos ūkį“, - interviu sakė A.Keserauskas.

Pasak jo, konkurso sąlygos turi būti paruoštos iki rugpjūčio 31 dienos. Dabar dirbama su konsultantais, norima kuo greičiau parengti sąlygas ir pradėti procesą.

„Manau, kad norinčiųjų investuoti į tokį ūkį eilės nebus, teks ieškoti investuotojų ir juos motyvuoti“, - prognozuoja A.Keserauskas.Jis neslėpė skeptiškai vertinantis koncerno „Dalkia“ ir jos konkurentės bendrovės „Fortum“ ketinimus sostinėje investuoti (atitinkamai - 500 mln. litų ir 700 mln. litų) į naujas biokuro jėgaines.

„Į “Dalkia„ ir “Fortum„ pasiūlymus investuoti labai didelius pinigus ir tiekti šilumą pigiau žiūriu kaip į konkurentų siūlymus. Mes šioje srityje varžysimės: kai mūsų gaminamos šilumos kaina modernizavus ūkį nebus didelė, įdomu, kaip bus su tais ketinimais investuoti“, - sakė A.Keserauskas.