Quantcast

Vilniečiams kiemo tvarkymas kainuos apie 5 litus

  • Teksto dydis:

Remiantis Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartimi, vilniečiai, kaip ir kauniečiai, nuo kitų metų bus atsakingi už šalia namų esančios teritorijos priežiūrą. Vilniečiams kiemo tvarkymo kaina priklausys nuo kiemo dydžio (atstumo tarp gretimų namų, teritorijos dangos, gyvenamojo namo dydžio) ir svyruos nuo 0,05 Lt iki 0,11 Lt per mėnesį 1 kv. m naudingo buto plotui. Pavyzdžiui, 60 kv. metrų ploto buto savininkai už kiemo tvarkymą mokės apie 5 litus.

Analogiškas sprendimas jau priimtas ir Kaune, tuo tarpu Klaipėdoje planuojama, kad jis įsigalios nuo kitų metų balandžio mėnesio. Šiuos sprendimus skirtinguose Lietuvos miestuose priima miesto tarybos, remiantis Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartimi.

Vilniuje pagrindiniai tvarkymo darbai kieme turės būti atliekami 9 kartus per mėnesį: renkamos atsitiktinės šiukšlės, valomos kiemo dangos (šaligatviai, laiptai, kiemo važiuojamoji dalis), pjaunamos vejos ne mažiau kaip 3 kartus per vasaros sezoną, sugrėbiami ir išvežami lapai, žiemos metu kasamas sniegas, barstoma smėlio – druskos mišiniu arba kitomis ledą tirpdančiomis priemonėmis.

Taisyklėse nustatyta, kad Vilniaus daugiabučių namų savininkų bendrijos, kitų daugiabučių namų ir pastatų administratoriai būtų patys atsakingi už teritorijų švarą ir tvarką 20 metrų atstumu nuo pastatų. Analogiškas sprendimas praėjusiais metais jau priimtas Kaune. Vilniuje šie Tvarkymo ir švaros taisyklių pakeitimai įsigalios nuo 2014 metų sausio 1 dienos.

Sostinėje bendrų teritorijų priežiūrai kasmet reikia iki 40 mln. Lt, tačiau šiais metais dėl biudžetinių lėšų stygiaus pavyko numatyti tik 21 mln. Lt. Tikimąsi, kad įsigalėjus šiam sprendimui kasmet bus sutaupoma iki 10 mln. Lt.



NAUJAUSI KOMENTARAI

astana

astana portretas
Šnekat šnekat, o kai rinkimai ateina - visi puolat už tokius niekšelius balsuot. Galvą per rinkimus įjunkit :)

grobikas

grobikas portretas
Idomu koks straipsnis už neteisėtai renkamus mokesčius.

kada vagis sodins?

kada vagis sodins? portretas
o sutaupytus pinigus niekšas meras ištaškis sau ir savo šutvei. Vilniaus nelaimė - meras abonentas.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių