Quantcast

Vilniečiams keliamos šalto vandens ir nuotekų valymo kainos

Trečiadienį Vilniaus miesto taryba skubos tvarka ketina patvirtinti 0,10 lito didesnį šalto vandens ir nuotekų valymo įkainį Vilniaus miesto ir rajono gyventojams. Šiuo metu paslauga kainuoja 4,12 lito už kubinį metrą.

Vilniaus miesto savivaldybės 90 proc. valdoma bendrovė „Vilniaus vandenys“ kreipėsi į miesto valdžią prašydama pakelti vartotojams šalto vandens ir nuotekų valymo kainą iki 4,22 lito už kubinį metrą. Pagrindinis motyvas – liepą iki 21 proc. šoktelėjęs pridėtinės vertės mokestis (PVM). Jeigu Vilniaus miesto taryba rytoj nuspręstų netenkinti bendrovės prašymo, skaičiuojama, kad iki 2009 m. pabaigos ir taip iš skolų neišbrendanti bendrovė patirtų 2,8 mln. litų nuostolių.

Šiuo metu Vilniaus miesto bei rajono gyventojai už šaltą vandenį moka dar 2007 m. liepą patvirtintais įkainiais, kai galiojo 18 proc. PVM.

Bazinė vandens abi nuotekų valymo kaina paskutinį kartą tvirtinta 2001 m. Paslaugos įkainiai Vilniaus vartotojams nebuvo perskaičiuoti ir praėjusių metų gruodį, kai Seimas PVM pakėlė nuo 18 proc. iki 19 proc. Dėl to bendrovės vadovybė tikina patyrusi apie 650 tūkst. litų nuostolių ir juos privalėjusi dengti iš skylėtos kišenės. Mat šiuo metu „Vilniaus vandenų“ skolos siekia apie 30 mln. litų.


Šiame straipsnyje: šaltas vanduovandens kaina

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių