Vilniečiai – tarptautinio konkurso nugalėtojai

Liepos pradžioje išaiškėjo tarptautinio konkurso jaunimui ALIANTE 2009 finalo nugalėjai. Pirmąją vietą konkurse laimėjo lietuvių iš sostinės Klemenso Mečėjaus ir Adomo Pilinkaus bei čekų Dmytro Suslov ir Petr Josef Gaertner komanda. Trečioji, taip pat prizinė vieta, atiteko lietuvaičių iš Skuodo (Rita Rimkutė ir Ilona Gerybaitė) ir vaikinų iš Lenkijos komandai. Jie kartu su aukščiausias vietas užėmusiomis komandomis iš kitų šalių vyks į prizinę kelionę po Čekijos karines bazes - aplankys cheminės, biologinės, radiologinės ir branduolinės gynybos batalionus, pamatys „Gripen“ naikintuvus.

Kasmet vis kitoje NATO šalyje vykstantis projektas ALIANTE pirmąkart surengtas 2001 m. Čekijoje. Šiais, Lietuvos vardo 1000-mečio metais, konkurso finalas vyko mūsų šalyje. Jame varžėsi tarptautinės komandos, sudarytos iš Lietuvos, Čekijos, Gruzijos, Vokietijos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos ir Slovakijos atstovų.

„Noriu pasidžiaugti, kad per šešerius Lietuvos dalyvavimo ALIANTE projekte metus, mūsų moksleiviai jau trečią kartą užlipa ant aukščiausio konkurso apdovanojimų laiptelio“ - džiaugėsi projekto koordinatorė Gintarė Skaistė.

ALIANTE konkursas skirtas pagilinti vyresniųjų klasių moksleivių žinias apie Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją (NATO), tarptautinio ir nacionalinio saugumo politiką, istoriją. Finalo metu buvo įvertintos jaunuolių teorinės žinios, dalyviai varžėsi atlikdami fizinio pasirengimo ir loginio mąstymo reikalaujančias užduotis, įveikdami sudėtingas fizines kliūtis komandoje. „Labai norėjome laimėti. Kiekvieną konkurso dieną stengėmės vis labiau, norėdami užimti pirmą vietą ir pagerbti Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį“ - po konkurso dalinosi įspūdžiais Vilniaus licėjaus vienuoliktokas Adomas Pilinkus.

Finalinis tarptautinio konkurso etapas prasidėjo birželio 29 dieną Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokykloje Kaune. Komandos varžėsi kliūčių ruože, į taikinius mėtė granatas, šaudė iš orinių šautuvų bei internetu sprendė sudėtingas teorines užduotis. Vakarop dalyviai grįžo į Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomąjį pulką Rukloje, kur jų laukė dviejų dienų žygis po Gaižiūnų poligoną.

Čia konkurso dalyviai atliko įvairias užduotis parengtas bendradarbiaujant su Lietuvos kariuomene - mėtė granatas į pravažiuojantį šarvuotį, gabeno sužeistąjį, virvių ir karabinų pagalba kėlėsi per perkėlą, stūmė sunkvežimį, šliaužė 50 metrų smėlyje bei įveikė sudėtingą kliūčių ruožą „Šlovės takas“. Paskutinė rungtis visiems finalo dalyviams paliko neišdildomą įspūdį.

Šiais metais dalyvauti ALIANTE konkurse užsiregistravo daugiau kaip 3 tūkst. jaunuolių iš Čekijos, Lietuvos, Latvijos, Vengrijos, Vokietijos, Gruzijos, Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos, JAV ir Didžiosios Britanijos. Iš jų, po dviejų žinių patikrinimo turų internetu, į finalą Lietuvoje susirinko 60 jaunųjų NATO entuziastų.

Tarptautinį konkursą jaunimui ALIANTE 2009 Lietuvoje organizavo Atlanto Sutarties Lietuvos Bendrija (LATA), Krašto apsaugos ministerija ir kariuomenė, Švietimo ir mokslo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Seimas, NATO Viešosios diplomatijos padalinys.


Šiame straipsnyje: tarptautinis konkursas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių