Quantcast

Vilniečiai prieš Konstitucijos egzaminą buvo nusiteikę rimtai

Antradienį daugiau kaip 30 tūkst. lietuvių rašė septintąjį Konstitucijos egzaminą. Vilniaus gyventojai, kaip ir kitų savivaldybių gyventojai, Teisingumo ministerijos inicijuojamą egzaminą laikė miesto savivaldybės pastate.

Iki egzamino pradžios likus pusvalandžiui, šalia tarybos posėdžių salės, kurioje egzaminas ir turėjo vykti, būriavosi apie dešimt egzaminą rašyti nusiteikusių žmonių. Besiruošiančius egzaminui iš kitų žmonių išskirti nebuvo sunku – dauguma jų egzaminui ruošėsi iki pat jo pradžios ir vartė Konstitucijos puslapius.

Kai kurie iš egzaminą laikančiųjų buvo tokie susikaupę, kad net atsisakė bendrauti su į savivaldybę atvykusiais žiniasklaidos atstovais. Tiesa, atsakyti į keletą klausimų laiko radę vilniečiai tikino esantys ne ką mažiau susikaupę prieš patikrinimą.

„Truputį jaudinuosi, tačiau labai tikiuosi, kad viskas bus gerai. Laikau egzaminą, nes noriu pasitikrinti savo žinias. Anksčiau nesu rašiusi Konstitucijos egzamino, todėl manau, kad tai puiki proga išbandyti savo jėgas“, - kalbėjo egzaminą laikyti susiruošusi teisės studentė Dovilė.

Mergina tikino esanti nusiteikusi rimtam išbandymui. Studentė tvirtino, jog yra girdėjusi, kad Konstitucijos egzaminai nėra lengvi. Mergina tikino nemažai laiko skyrusi ne tik pačiam įstatymo skaitymui, bet gilinosi ir į Konstitucinio teismo aktus.

„Girdėjau, kad egzaminas būna nelengvas. Bendrakursiai man sakė, kad praėjusiais metais jis nebuvo labai sunkus, tačiau užpernai pasitaikė tikrai sudėtingas, todėl esu nusiteikusi rimtai. Manau, kad viskas priklauso nuo pasiruošimo. Tiems, kas pakankamai laiko skyrė kartojimuisi, neturėtų kilti didelių sunkumų“, - šyptelėjo penktakursė teisės studentė.

Prieš egzaminą Konstitucijos aktus kartojosi ir daugiau studentų. Penktakursis Andrius tikino nesitikintis sunkaus egzamino, tačiau baiminosi, kad detalės gali pakišti koją.

„Manau, kad daug klausimų gali būti susiję su skaičiais, kurie kartais painiojasi. Dėl to ir gali būti sudėtinga“, - sakė Andrius.

Vaikinas egzaminą laikyti pasirinko, ne tik todėl, kad patikrintų savo teisės žinias.

„Be abejo, svarbu ir žinias patikrinti. Kita vertus, Konstitucija yra svarbiausias Lietuvos valstybės teisės aktas, todėl norisi jį gerai išmanyti ir skleisti tam, kad kiti žmonės apie jį sužinotų daugiau. Tie, kurie dažniausiai kritikuoja mūsų teisinę sistemą, paprastai nėra skaitę apie ją ir nežino, kas ją sudaro. Ypač nesidomi Konstitucija, kuri yra visų šitų dalykų pagrindas“, - mano penktakursis Andrius.

Tarp laikančiųjų egzaminą buvo galima sutikti ir ne tik studentų. Dvidešimt vienerių Agnė pasiryžo laikyti egzaminą vien tik pilietiškumo sumetimais.

„Juk tai vienas svarbiausių mūsų valstybės dokumentų. Manau, kad tai yra mano, kaip Lietuvos pilietės, pareiga domėtis Konstitucija, todėl ir atėjau į egzaminą. Teisiniuose dalykuose labai nenusimanau, bet pasiruošimui praleidau daugiau nei porą valandų“, - tvirtino Agnė.

Kaip ir praėjusiais metais, egzaminas rengiamas skirtingoms tikslinėms grupėms: 1-4, 5-7, 8-10 ir 11-12 klasių moksleiviams, teisę studijuojantiems ir teisinį išsilavinimą turintiems asmenims, likusiems piliečiams ir nuteistiesiems. Pastarieji egzaminą laikė kalinimo įstaigose.

Išankstinės registracijos duomenimis, šiemet Konstitucijos egzaminą laiko mažiausiai 30 tūkst. gyventojų. Šiemet egzaminas laikomas dviem etapais – spalio 1 d. ir 15 d. Mėnesio pabaigoje 28 geriausiai parašiusieji bus pakviesti į iškilmingą apdovanojimų ceremoniją prezidentūroje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių