Quantcast

Vilniečiai nuo kitų metų patys atsakys už šalia namų esančios teritorijos priežiūrą

  • Teksto dydis:

Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė sprendimui papildyti sostinės Tvarkymo ir švaros taisykles ir nustatyti, kad Vilniaus daugiabučių namų savininkų bendrijos, kitų daugiabučių namų ir pastatų administratoriai būtų patys atsakingi už teritorijų švarą ir tvarką 20 metrų atstumu nuo pastatų. Analogiškas sprendimas praėjusiais metais jau priimtas Kaune.

Pasak komunalininkų,  kiekvieno būsto administratorius turės užtikrinti, kad šalia namų esančios šiukšlės būtų surenkamos ir išvežamos, o teritorija aplink jas sutvarkyta. Kiemai turės būti tvarkingi, o šalia esančios pievos, vejos, kelkraščiai, skiriamosios juostos ir grioviai nušienauti.

Rugsėjo – lapkričio mėnesiais taip pat turės būti sutvarkyti ir nukritę lapai. Tuo tarpu žiemą turės būti pašalintas susidaręs ledas, nuvalytas sniegas, pati teritorija pabarstyta smėliu, skaldele ar kitomis sniegą ir ledą tirpdančiomis priemonėmis.

Sostinėje bendrų teritorijų priežiūrai kasmet reikia iki 40 mln. Lt, tačiau šiais metais dėl biudžetinių lėšų stygiaus pavyko numatyti tik 21 mln. Lt. Tikimąsi, kad įsigalėjus šiam sprendimui kasmet bus sutaupoma iki 10 mln. Lt.

Vilniuje šie Tvarkymo ir švaros taisyklių pakeitimai įsigalios nuo 2014 metų sausio 1 dienos. Jeigu būsto administratoriai neprižiūrėtų teritorijos ir nesilaikytų šių Tvarkymo ir švaros taisyklių, remiantis Administracinių teisės pažeidimų kodeksas, jie gali užsitraukti baudą iki 2000 Lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

PASLUOSTE

PASLUOSTE portretas
tik dabar ives? didint priziurima plota iki 250 metru nuo namo teritorijosir isdalint parku plotus prieziurai!ir upiu pakrantes tuo paciu gali patvarkyt...aisku, reiketu ir mokescius uz sildyma, elektra ir dujas sumazint trigubai...kauno dundukai paseks pavyzdziu ar apsimes, kad dirba miestui?

999

999 portretas
Idomu o seniunijas ir merija naikins ar ir toliau šie perazitai durnus istatymus priiminės
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių