Vilniuje verda aistros: dėl pokyčių gatvėje – daugybė nupjautų medžių

Vilniaus Šnipiškių mikrorajone verda aistros – gyventojai fiksuoja vienas po kito nuo pjūklų krentančius medžius. Kaip paaiškėjo, čia pradėtas vykdyti ne vieną gatvę apimsiantis rekonstrukcijos projektas, apie kurį savivaldybė skelbė dar pernai.

Apsipylė ašaromis

Minėtame mikrorajone gyvenanti Arūnė portalo žurnalistams pasakojo pjūklų burzgimą išgirdusi pirmadienio rytą, o priėjusi prie lango nustėro pamačiusi, kad Žalgirio ir Kernavės gatvių sankirtoje pjaunami medžiai.

„Išgirdau, kad burzgia pjūklai. Žiūriu – vienas medis jau nugenėtas kirtimui. Šalia yra ir kitų medžių giraitė. Pjaunami sveiki medžiai. Žalgirio gatvė ir taip išplikusi, o eismas – intensyvus ir tarša – didelė. Darbų vykdytojai turi leidimą, jie gana normaliai su mumis kalbėjosi, kai trise nuėjome paklausti, kas vyksta, ir apsiverkėme visiškai nevaldomomis ašaromis“, – pasakojo vilnietė.

Skaitytojos nuotr.

Moteris sakė sužinojusi, kad gatvę žadama platinti ir įrengti dviračių taką. Medžių kirtimo sprendimas esą buvo patvirtintas praėjusį penktadienį. „Provincialus, nekokybiškas miesto tvarkymas. Vietos yra, medžių kirtimo buvo galima išvengti. Jeigu namas dar gali būti trukdis, tai medis – ne, nes jis nieko nekainuoja. Medžiai neturi jokios vertės valdininkų smegenyse“, – piktinosi Arūnė.

Darbų vykdytojai turi leidimą, jie gana normaliai su mumis kalbėjosi, kai trise nuėjome paklausti, kas vyksta, ir apsiverkėme visiškai nevaldomomis ašaromis.

Neliko 14 medžių

Gyventoja suskaičiavo, kad iš viso per pirmadienį ir antradienį buvo išpjauta 14 brandžių, apie 40 metų senumo kaštonų, o vienas kelmas esą šiek tiek senesnis. „Aišku, logiška – reikia platinti gatvę, tiesti dviračių taką. Planas visiškai formalus. Kitaip tariant, projektavimas ant popieriaus tiesiomis linijomis“, – apmaudo neslėpė Šnipiškių gyventoja.

Vilnietė pasakojo dar praėjusią savaitę išsiuntusi laišką miesto valdžios atstovams dėl medžių atsodinimo, kaip jau minėta, ir taip savo augmenija skurdžioje Žalgirio gatvėje. „Toje pačioje gatvėje lyg planuojama įrengti žiedinę sankryžą. Jos viduryje galėjo būti gražuolis, didžiulis kaštonas, kurį fotografuodavau jau daugiau nei dešimt metų, o prieš maždaug mėnesį pamačiau, kad guli jo kelmas. Gatvė tampa visiškai nuskriausta, nes viskas išpjauta... Bet čia – mentaliteto reikalai, visiškai nesuvokiama medžių vertė mieste... Juk valdininkams medžiai neduoda pelno, tik trukdo tiesiai braižyti gatves“ – jautriai kalbėjo Arūnė.

Skaitytojos nuotr.

Moteris savo poziciją pastaruoju klausimu sakė išdėsčiusi ir po vienu iš Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus įrašų socialiniame tinkle „Facebook“, čia ji rašė: „Tik kol kas neveikia savivaldybės dešimt taisyklių geresnei miesto architektūrai: „Pastatai, susisiekimo infrastruktūra ir viešosios erdvės turi būti pritaikytos tokiai judumo dalyvių hierarchijai: pėsčiasis, dviratininkas, viešasis transportas, automobilis“. Vakar laimėjo automobilis ir visiškai pralaimėjo pėsčiasis Žalgirio gatvėje. Vardan automobilių iškirtus trylikai brandžių kaštonų. Vienos taršiausių miesto gatvės ir rajono gyventojams nepateiktas kompensavimo planas. Esame suglumę“.

Kas vyksta?

Žurnalistams pasiteiravus apie tai, kokiu tikslu Žalgirio ir Kernavės gatvėse šiomis dienomis pjaunami medžiai, sulaukta Vilniaus miesto savivaldybės atsakymo ir nuorodos į praėjusių metų vasarą publikuotą viešai visuomenei prieinamą informaciją, kad Kernavės gatvė bus modernizuojama.

Vilniaus miesto savivaldybės interneto puslapyje pernai skelbta, kad tarp Žalgirio iki Lvovo gatvių Vilniuje bus pradėta tiesti nauja dviejų eismo juostų gatvė su nauja asfalto danga, įrengtu nauju dviračių ir pėsčiųjų taku, atsiras dvi sankryžos, bus pasodinti nauji želdiniai.

Žadėta, kad šiemet pavasarį beveik kilometro ilgio gatvėje bus įrengtos trys viešojo transporto stotelės, viena jų – Žalgirio gatvėje. Žalgirio gatvėje taip pat bus atnaujintas tako apšvietimas, šaligatviai, takai susijungs su planuojamu miesto dviračių tinklu: Rinktinės, Apkasų, Ozo, Linkmenų gatvėse bei viešąją erdve Širvintų gatvėje. Šis takas taip pat susijungs ir su itin judriu Konstitucijos prospektu, kuriame įsikūrę daug verslo centrų ir Ozo gatve ties Vilniaus Licėjumi.

Skelbta, kad šioje gatvėje bus įrengta žiedinė sankryža bei dvi šviesoforais reguliuojamos Lvovo – Kernavės ir Žalgirio – Kernavės gatvių sankryžos su vaizdo stebėjimo kameromis, kryptiniu pėsčiųjų perėjų apšvietimu, saugiais kairiaisiais posūkiais, saugumo salelėmis. Visa naujos gatvės infrastruktūra bus pritaikyta neįgaliesiems.

Infrastruktūros skyriaus atsakyme portalo žurnalistams nurodoma, kad 2020 metais buvo pasirašyta rangos sutartis, statybos darbams Kernavės gatvėje, atkarpoje nuo Lvovo gatvės iki Žalgirio gatvės, atlikti. Jau esą įvykdyta dalis paruošiamųjų darbų – išvalyti krūmai, nužymėta trasa. Taip pat projekte numatyta griauti garažo pastatą, patenkantį į  Kernavės gatvės raudonųjų linijų ribas.

Akcentuojama, kad prasidėjus darbų sezonui – kovo mėnesio pabaigoje, vyks vandentiekio, nuotekų, ESO inžinerinių tinklų pertvarkymas. Didžiąją darbų dalį, susijusią su požeminiais tinklais, apims šiluminės trasos rekonstravimas, kuris bus vykdomas pasibaigus šildymo sezonui. Gatvės įrengimo darbus, jei neatsiras projekto korektūrų, planuojama baigti šių metų gruodžio mėnesį.

Kernavės gatvėje, atkarpoje nuo Lvovo gatvės iki Žalgirio gatvės, iš viso bus pašalinta 14 medžių, nes šioje vietoje suprojektuotas išlpatėjimas. Tačiau pasiteiravus, kokiu principu, minėti medžiai buvo atrenkami, neatsakyta.

Kernavės gatvės rekonstrukcija kainuos daugiau kaip 4,5 mln. eurų. Savivaldybė tam skirs daugiau kaip 2,6 mln. eurų, daugiau nei 1,6 mln. eurų bus finansuojama iš ES investicijų programos bei 300 tūkst. eurų – iš Kelių priežiūros programos lėšų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Valdziai

Valdziai portretas
Kodel nuolat zmones turi kovoti uz medzius, analizuot kas ciq koki vel projektuka vysto, atsitraukti nuo savo darbu, seimos, pagaliau laisvalaikio. Ar ne tam ir yra savivaldybe, kad ji pagaliau imtusi vystyti miesta darniai, zalia miesta neuztersta miesta. Zinoma itraukti zmones i sprendimu priemima, bet neapkrauti ju butinybe kovoti pries visa sistema, vystytoju pinigus. Kada pagaliau is tiesu bus interesas Nr. 1 visuomene - zmones kurie cia gyvena, kuria, dirba, o ne pelnas? Pelna galima pasiekti ir vystant tvarius projektus. Bet tai jau gal poziurio taskas, ar taip? Sekmingi politikai turetu moketi sujungti visa tai, ir nenustumti zmoniu poreikiu gyventi patogiame, zaliame, svariame mieste. Galiausiai savivaldybes taryba ir mera renka zmones. Aisku, zmones nemoka uz rinkimines kampanijas, bet renka zmones. Kas yra kai valdzia neatliepia zmoniu lukesciu? Ar galima didziuotis ir sakyti kad Vilnius zalias miestas, jei medziai pjaunami, genimi ko net genejimu nepavadinsi ir t.t.?

Kreipkites į Vig fonda

Kreipkites į Vig fonda portretas
Nemokamai gins jūsų teises ir suruoš skundus į teismus

Kur buvote, kai punios miska kirto

Kur buvote, kai punios miska kirto portretas
Nekalbek nesamoniu, jei jie butu buve priziureti, gal ir galima butu. Bet gatves pertiesineti niekas nezada del bent kur ir bent kaip isaugintu medziu. Pasiziurek kartais i miegamuju rajonu kiemus ir suprasi kad namu bobuciu paseti ar laukiniai medziai ir krumai nepriziureti augant ateities neturi.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių