Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami susipažinti su kosmosu

Antradienio rytą Katedros aikštėje atidaryta Europos kosmoso technologijų paroda „European Space Expo“. Į planetariumą panašiame paviljone jau apsilankė pirmieji sostinės gyventojai.
Užėjus vidun dėmesį pirmiausia patraukia gaubtas kupolas, po kuriuo įrengta daugiau kaip dešimt interaktyvių kompiuterių. Juose kiekvienas norintis gali susipažinti su kosmoso technologijų pritaikymu žmonių kasdienybėje.

Visa pateikiama informacija suskirstyta į temas. Pavyzdžiui, kosmoso ir kartografijos santykį, kosmoso technologijų plėtrą Lietuvoje, ryšį su ūkio raida. Norintieji gali susipažinti su kosmoso tyrinėjimų istorija, turizmu, globaliniais procesais, energetika ir t.t.

Specialiai atidarymo proga buvo surengta spaudos konferencija. Joje žodį tarė Lietuvos Respublikos ūkio viceministras Marius Skarupskas, Europos Komisijos Įmonių ir pramonės generalinio direktorato atstovas Simonas Hollandas bei Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus.

„Manau, kad kosmosas yra neatsiejamas kiekvieno iš mūsų gyvenime. Tai turi neabejotiną reikšmę mūsų ateities gerovei. Be galo malonu, kad parodą galime pristatyti šio nuostabaus miesto centre“, - kalbėjo S. Hollandas.

Lietuvos ūkio viceministras Marius Skarupskas tikino, kad Vilnius pasirinktas  neatsitiktinai. Lietuvos potencialą įvertino Europos kosmoso agentūra, kuri stebėjo įvairių su technologijomis susijusių įmonių darbą ir perspektyvas ir priėjo išvadą, kad Lietuva gali jungtis į kosmoso programą.

„Perspektyviomis buvo įvardinta apie trylika Lietuvos įmonių. Nemažai dėmesio sulaukė lazerių technologijų plėtojimu užsiimančios bendrovės, puslaidininkių technologijomis užsiimančių įmonių veikla, duomenų apdorojimo srityje dirbančios organizacijos. Viena tokių įmonių – „Brolis Semiconductors“.

Ūkio viceministras pridūrė, kad Lietuva dar tik žengia pirmuosius žingsnius kosmoso technologijų plėtros link. Technologijomis užsiimančios įmonės šiuo metu skiria apie dešimt procentų darbo pajėgumų ir išteklių šiai sričiai.

„Kol kas Lietuva finansavimo negauna, tačiau ieškoma pinigų, kurie paskatintų dalyvauti tarptautinėse komandose kuriant kosmoso technologijas“, - tikino M. Skarupskas.

Į Vilnių atvežta kilnojamoji paroda atskleidžia, kokį tiesioginį poveikį kasdieniam mūsų gyvenimui turi kosmoso technologijos ir taikomosios programos. Apsilankyti Europos kosmoso technologijų parodoje nieko nekainuoja. Informacija pateikiama keliomis kalbomis.

„European Space Expo“ apkeliavo keturiolika didžiųjų Europos miestų. Visoje Europoje parodą jau spėjo aplankyti keli šimtai tūkstančių žmonių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių