Vilniečiai daugiausiai aukoja kruopų ir makaronų

Nuo penktadienio popietės visi Lietuvos gyventojai raginami aukoti maisto produktų skurdžiau gyvenantiems asmenims. Aukojamus maisto produktus visuose didžiuosiuose šalies prekybos centruose renka paramos fondo „Maisto bankas“ savanoriai.

Savanoriai nespėja suktis

Vilniaus prekybos centruose budintys savanoriai džiaugiasi gyventojų dėmesingumu akcijai: dauguma pirkėjų noriai aukoja miesto produktus. Daugiausia perkami makaronai, įvairios kruopos, kiti negendantys produktai. Kiek rečiau aukojami kiaušiniai, aliejus, kava, arbata, cukrus, konservai.

„Nespėjame dėžių su maisto produktais išnešti. Labai daug žmonių nori prisidėti prie akcijos. Net negaliu suskaičiuoti, kiek dėžių išnešėme. Tik šiuo metu mažiau pirkėjų: matyt dauguma namie maistą gamina. Bet prieš kelias valandas tai būriais visi ėjo, maistą aukojo. Mes čia su auklėtiniais spėjome tik suktis“, - šypsojosi savanorė mokytoja Aurelija Karsokienė, į akciją priviliojusi ir keletą moksleivių.

Dažnas iš savanorių maistą socialiai remtiniems gyventojams renka nebe pirmus metus. Jų tikinimu, kasmet lietuvaičiai vis dosnesni, daugiau užuojautos ir supratimo parodo.

„Man net keista, kad produktus aukoja ne tik vidutinės klasės gyventojai, bet ir skurdžiau gyvenantys. Ką tik nuo stendo nuėjo dvi pagyvenusios moterys. Iš jų aprangos ir pirkinių matosi, kad pačių finansinė padėtis prasta, tačiau ir apie dar vargingiau gyvenančius pagalvoja, jiems maisto perka“, - atsistebėti negalėjo savanoris Ramūnas Venclovas.

Skatina dalintis gerumu

Parduotuvėse budintys savanoriai talkina ne tik renkant maisto produktus. Dažnas jų užsiima įvairia labdaringa veikla. Viename sostinės prekybos centrų budinti Elvyra Jarkova pasakojo, esanti šokiruota, kaip vargingai žmonės gyvena. Dažnas maito produktus aukojantis vilnietis vargiai įsivaizduoti gali, kokį siaubą patiria namų neturintis žmogus, dėl lėkštės sriubos kasdien kiūtinantis į labdaros valgyklą.

„Kai mokiausi, aš praleidau metus dirbdama labdaros valgykloje. Aš mačiau, kokie žmonės ateina. Per dieną apsilankydavo 400-500 žmonių, kuriuos reikėjo pamaitinti. Mačiau iš kalėjimų išėjusių, mačiau vargingai gyvenančių. Ateidavo net vaikai, prastai apsirengę, murzini. Jie ateidavo pavalgyti, parsinešti produktų. Tada ir supranti, kad reikia dalintis tuo gerumu“, - pasakojo E.Jarkova.

Labdaros fondas skaičiuoja, kad prasidėjus sunkmečiui skurdą patiria kas penktas Lietuvos gyventojas. Akcijos metu paaukoti maisto produktai bus perduoti socialiai remtinais asmenimis besirūpinančioms ne pelno organizacijoms.

Pernai „Maisto banko“ akcijos dalyviai paaukojo 189 tonas maisto produktų, kurių vertė 744 tūkst. litų. Gerų žmonių dėka „Maisto banko“ remiamose labdaros valgyklose buvo maitinami 5 tūkst. žmonių, 27 tūkst. gyventojų gavo vienkartinę paramą maisto paketais.


Šiame straipsnyje: Maisto bankasakcija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių