Quantcast

Vilniaus viešasis transportas: nemandagiam vairuotojui skirta piniginė nuobauda

  • Teksto dydis:

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai dėl 10 maršruto autobuso vairuotojo nemandagaus elgesio su neįgaliąja keleive, Vilniaus viešasis transportas atsiprašo ir informuoja, kad  vairuotojui skyrė drausminę nuobaudą. Vairuotojui sumažinta dalis priemokos už saugų eismą ir keleivių aptarnavimo kultūrą. Pasak Viešojo transporto bendrovės vadovų, kitas panašaus pobūdžio incidentas baigsis atleidimu iš darbo.

Taip pat buvo išsiaiškintos šio incidento priežastys, susijusios su techniniu autobuso gedimu. Autobusų vairuotojų pareiginiuose nuostatuose yra nurodymas – dirbant žemagrindžiu autobusu su nukeliama rampa padėti įvažiuoti ir išvažiuoti iš autobuso neįgaliajam (nukelti rampą ir įvežti arba išvežti). Saugumui užtikrinti autobusas negali pajudėti iš vietos, jei neužsidaro durys. Kadangi vairuotojui nepavyko iki galo uždaryti rampą,  neužsidarė ir durys – todėl jis negalėjo pajudėti. Šiuo metu transporto priemonė jau sutvarkyta.


„Tik noriu pabrėžti, kad Delfi straipsnyje neteisingai informuoti skaitytojai, kad maršrutą aptarnauja SĮ „Susisiekimo paslaugos“. Aptarnauja mūsų mieste Vilniaus viešasis transportas, o SĮSP koordinuoja, sudaro tvarkaraščius“, – sako VVT Eksploatacijos direktorius direktoriaus Rimantas Markauskas.

„Nuo šių metų rugsėjo 10 dienos pagal ES reikalavimus autobusų vairuotojams privalomas kvalifikacijos tobulinimas kas 5 metai –  t. y. vairuotojai, kurie dirba (vairuoja) už atlygį, privalo išklausyti 35 valandų teorijos kursą, išlaikyti vairavimo mokykloje egzaminą ir pasikeisti vairuotojo pažymėjimą, kuriame įdedama žyma „95 kodas“.  Todėl šį pavasarį visiems vairuotojams (apie 700 žmonių)  vairavimo mokyklose buvo skaitomos paskaitos, tarp kurių buvo ir temos, susijusios su vairuotojo ir keleivio bei neįgalaus keleivio elgesiu. Apie jokias milijonines programas skirtas vairuotojams nežinome“, -  sakė R.Markauskas.

Vilniaus viešojo transporto vadovai dėkoja keleiviams, pranešusiems apie incidentą, ir ragina visus piliečius nelikti abejingais ir apie panašius atvejus informuoti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Marija U.

Marija U. portretas
Daug svarbiau - viešai atsiprašyti nuskriaustosios.

baba

baba portretas
na pagaliau kažkas pajudėjo ir šitoje srityje. ner ir į mano skunda atsakė tik o 37 mėnesių :D deja atsakymas buvo toks, kuris mane nuvylė, nes atsakymas buvo savotiškas pasityčiojimas... Tipo nesvarbu koks oras viduje, gali skesti dūmuose, bet troleibuso vairuotojas tikrai nieko nedarys, kad situacija keistųsi ir važiuos kuo arčiau dūmų šaltinio...
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių