„Vilniaus vandenys“ sulaukė VDI išvadų dėl trijų darbuotojų žūties: kalti ir patys, ir bendrovė

 • Teksto dydis:

Bendrovė „Vilniaus vandenys“ antradienį pranešė negalinti vienareikšmiškai sutikti su Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) išvada, kad dėl liepos mėnesį šulinyje žuvusių trijų darbuotojų atsakomybė tenka tiek jiems patiems, tiek įmonei.

Anot įmonės, VDI specialistai konstatavo, kad liepos 21 dieną trys darbuotojai vandentiekio šulinyje žuvo dėl deguonies stygiaus. Inspektorių teigimu, nors ir buvo aprūpinti apsaugos priemonėmis, tačiau darbuotojai į šulinį nepasiėmė deguonies trūkumą ar dujų sankaupą perspėjančios įrangos.

Įmonės teigimu, darbo inspekcijos specialistai konstatavo, kad atsakomybė tenkanti dėl įvykio yra abipusė – tiek darbdavio, tiek žuvusių darbuotojų.

Išvadose nurodyta, kad galima įžvelgti kai kurių įmonės tvarkų neatitikimą darbų saugos reglamentams, vidinės kontrolės stoką.

Tačiau jose taip pat pripažįstama, kad nelaimingas atsitikimas darbe įvyko dėl darbuotojų neatsakingų veiksmų ir konstatuojama, kad už saugų brigados suplanuotų darbų atlikimą ir kontrolę nelaimės dieną buvę atsakingi – vyresnysis šaltkalvis ir vyresnysis inžinierius ­– patys nesilaikė darbų saugos ir nenaudojo turimų saugos priemonių.

„Kaip šios įmonės vadovas apgailestauju dėl įvykusios nelaimės, dar kartą nuoširdžiai atsiprašau žuvusiųjų artimųjų, kad nepavyko išsaugoti gyvybių. Savo ruožtu galiu tik dar kartą pakartoti, ką jau esu sakęs: kartu su komanda darome ir darysime viską, kad skaudi nelaimė įmonėje nepasikartotų“, – pranešime cituojamas „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas. 

Jis patikino, kad „daugelio prevencinių veiksmų ir papildomų saugos priemonių“ bendrovė jau ėmėsi.

Įmonė teigia peržiūrėjusi turimas saugos priemones, investicijų į darbuotojų saugą srautus, įvertinusi rizikas ir detaliai išanalizavusi pavojingų darbų specifiką ir darbuotojų pasirengimą jiems.

„Patikinu, kad įmonė jai tenkančios atsakomybės nevengs. Vis tik, sulaukę VDI specialistų ir vyriausiojo darbo inspektoriaus išvadų, negalime  su jomis vienareikšmiškai sutikti“, – teigia M. Švaikauskas. 

„Daugeliu atvejų jose įžvelgiame formalų požiūrį vertinant tik įmonės vidinių tvarkų, saugos priemonių, instruktažų atitikimą saugos reglamentams, bet ne realias pastangas tiksliai atkurti įvykio aplinkybes ir įvardinti nelaimės priežastis. Išvadose nėra atsižvelgta į, mūsų manymu, esminę detalę, kad saugos priemones – tarp jų ir gyvybę galėjusį išgelbėti dujų analizatorių – žuvę darbuotojai turėjo, nors jų nelaimės dieną nenaudojo. Ir tai sąlygojo skaudžią nelaimę“, – aiškina „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius.

Bendrovė taip pat sako papildomai kreipusis į VDI prašydami išvadų patikslinimo, tačiau į šį prašymą nebuvo atsižvelgta, todėl neatmetama galimybė dėl jų kreiptis ir į teismą.

„Vilniaus vandenys“ be kita ko pabrėžė tris mėnesius po nelaimės ir toliau mokėjusi žuvusiųjų artimiesiems darbo užmokestį.

„Darome viską, ką galime, ir kas nuo mūsų priklauso, kad šis skausmingas ir užtrukęs procesas dėl galutinių išvadų paskelbimo dar labiau neužsitęstų ir žuvusiųjų artimuosius pagaliau pasiektų jiems priklausančios „Sodros“ mokamos vienkartinės draudimo išmokos“, – teigia M. Švaikauskas.

Nelaimė Vilniaus rajone, Tuščiaulių kaime, įvyko liepos 21-ąją, apie devintą ryto. Pirminiais duomenimis, vykdant planinius vamzdyno montavimo darbus, šulinyje dujomis apsinuodijo ir sąmonę prarado vienas darbuotojas, du jo kolegos nusileido į šulinį vyro gelbėti ir taip pat apsinuodijo vamzdyne susikaupusiomis dujomis.

Atvykę gelbėtojai ištraukė maždaug keturių metrų gylyje buvusius vyrus, buvo bandoma juos gaivinti, tačiau gyvybių išgelbėti nepavyko.

Žuvo 51, 53 ir 65 metų amžiaus darbuotojai. Taip pat dujomis apsinuodijo vienas ugniagesys gelbėtojas, jis atsidūrė ligoninėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

haha

haha portretas
Patys kalti tikrai negalejo buti, nes idarbinti buvo tiesiogiai Vilniaus Vandenu.Bet post-sovietiniu rytu europos saliu darbo apsaugos istatymai skiriasi nuo vakaru saliu, tai greiciausiai, kad jie patys kalti, ne darbdaviai.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių