Quantcast

Vilniaus valdžios pažadas - detaliųjų planų derinimas truks pusmetį

Vilniaus miesto savivaldybė ketina trumpinti detaliųjų planų derinimo procedūrą iki pusės metų. Dabar ši procedūra kartais užtrunka tris kartus ilgiau arba, anot vicemero Gintauto Babravičiaus, „iki begalybės".

Nebuvo biurokratų kontrolės

Sostinės valdžios teigimu, iki šiol detaliųjų planų derinimas užtrukdavo dėl to, kad nebuvo vykdoma savivaldybės biurokratų kontrolė ir nebuvo aišku, kurioje derinimo stadijoje ir pas kokį tarnautoją strigo dokumentai.

Šiuo metu savivaldybės interneto tinklapyje detaliųjų planų derinimo laukiantieji gali sužinoti, kiek dienų skirta kiekvienai derinimo stadijai ir pas ką dokumentai užlaikyti.
Detaliųjų planų rengimo terminus numatančią tvarką su savivaldybe rengė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA).

„Kartais reikėjo dovanėlės“

Vilniaus miesto mero Viliaus Navicko teigimu, savivaldybėje atlikti skaičiavimai, kiek dienų dokumentas gali būti užlaikytas pas vieną ar kitą tarnautoją. Anot savivaldybės, prašymo svarstymas neturėtų užtrukti daugiau nei 6 dienas, planavimo sąlygų sąvado rengimas - ne daugiau kaip 20 dienų.

V.Navickas taip pat žadėjo, kad per ilgai dokumentus užlaikiusių biurokratų darbas bus tinkamai įvertintas jo vadovų.

„Tas procesas buvo pusiau savieigai paliktas. Kartais atsipalaidavę žmonės dirbdavo, kartais išlaukti reikėjo dovanėlės kokios. Dabar žmogus, pridavęs dokumentus, bent jau žino, kur jis yra - anksčiau reikėdavo po penkis aukštus bėgioti (...), dar jei jis padėtas po papkių stirta...", - kalbėjo meras.

Per savaitę - apie 50 prašymų

Miesto plėtros departamento direktoriaus pavaduotojo Aurelijaus Stapulionio teigimu, procedūra galės sutrumpėti tuo atveju, jei neprireiks poveikio aplinkai vertinimo - jei nebus „sudėtingos situacijos" senamiestyje ar aplinkosaugos atžvilgiu.

Anot šio departamento direktoriaus Artūro Blotnio, dėl ilgai trunkančio detaliojo planavimo savo planų esą atsisakė nemažai investuotojų. Jo teigimu, siekiama, kad šias procedūras paprastintų ir Seimas.

„Dedame dideles pastangas, kad Teritorijų planavimo įstatymas būtų pakoreguotas iš pagrindų - kad nereikėtų kreiptis į savivaldybę, kai miesto bendrajame plane būtų viskas aišku. () Dėl tokių dalykų kaip sklypo dalijimas neturėtų būti gaišinami nei žmonės, nei savivaldybės klerkai, nei investuotojai", - kalbėjo jis.

Savivaldybės vadovų teigimu, per savaitę dėl detaliųjų planų derinimo sulaukiama apie 50 prašymų.

Šiuos planus, patvirtintus savivaldybės tarybos, dar tikrina apskrities vadovybė. Tačiau, anot A.Blotnio, perduodant dalį apskrities funkcijų savivaldybėms, nuo sausio mėnesio šios procedūros nebeliks.


Šiame straipsnyje: detalieji planaiderinimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių