Vilniaus valdžiai – 55 tūkst. eurų bauda dėl Profsąjungų rūmų griovimo

Vilniaus bendrovė „Statybų kodas“ neteisėtai pripažinta buvusių Profsąjungų rūmų Vilniuje griovimo konkurso laimėtoja.

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį skyrė Vilniaus savivaldybei 55,3 tūkst. eurų baudą. Laimėtoją paskelbė savivaldybės įmonė „Vilniaus vystymo kompanija“.

Pasak teismo, pagal konkurso sąlygas įmonė turėjo įrodyti atlikusi griovimo darbų už 2,5 mln. eurų, tačiau ji įrodė jų atlikusi už kur kas mažesnę sumą.

Kita vertus, teismas nutarė, kad skundą jam pateikusios bendrovės „Vilniaus betono demontavimo technika“ pasiūlymas buvo atmestas pagrįstai, nes ji neturi kvalifikacijos dirbti kultūros paveldo objekte, o jos pasitelktos įmonės „Viadukas“ patirtis apsiriboja susisiekimo komunikacijomis.

Teismas vertino, kad pažeidimai nebuvo šiurkštūs, o rūmų griovimo darbai jau atlikti, todėl sutarties nutraukti nebėra prasmės.

„Pažeidimai nėra labai šiurkštūs, susiję su skaidrumo stoka, todėl pakankama sankcija – 3 proc. pirkimo sutarties vertės bauda“, – rašoma teismo nutartyje.

Savivaldybė mano, jog teismas neturėjo visų su byla susijusių dokumentų, neprašė jų pateikti ir priėmė sprendimą atsižvelgęs tik į dalį faktinių aplinkybių.

„Aukštesnės instancijos teismo prašysime bylos aplinkybes įvertinti pilna apimtimi. Tai, kad griovimo darbai jau yra atlikti ir Profsąjungų rūmai yra nugriauti, tik patvirtina, kad konkurso laimėtojo kvalifikacija buvo tinkama ir šis tiekėjas darbus atliko tinkamai“, – rašoma BNS atsiųstame komentare.

„Vilniaus betono demontavimo technika“ teisme siekia grįžti į konkursą. Anot įmonės, jos pasiūlymo vertė buvo 523,3 tūkst. eurų mažesnė nei konkurso laimėtojos.

Maždaug 1,84 mln. eurų vertės sutartį su bendrove „Statybų kodas“ savivaldybė pasirašė spalio pradžioje. Įmonė jau nugriovė 3 aukštų pastatą ant Tauro kalno, kur nuo 1963 metų veikė Respublikiniai profsąjungų kultūros rūmai

Rūmų vietoje už maždaug 52 mln. eurų planuojama statyti Nacionalinę koncertų salę.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Veronika

Veronika portretas
Na, jeigu pastatys tą "koncertu sale" pagal kazkokuo uzsieniecio projektą, tai pamatysime tris šunu budas, dideliam šuniui, mažesniam ir mažam. Vietoj Basanavičiaus planuotu Tautos namu - šunide. Neisivaizduoju, kas tuos vadinamys "konkursus" laimi, ne tik pinigai bus paleisti i veja, bet ir apsijuokimas prieš visus savus ir atvykusius is kitur. Kai pamačiau ta plana, tai visa nakti nemiegojau ir geriau vaistus. Tai vienodo baisumo "projektas" kaip ir lapušniko kalnagubris šunims pasilengvint Lukiškiu aiksteje.

Teisingai

Teisingai portretas
parašė- durnių laivas :)

as

as portretas
NESUPRANTU as Vilnieciu ,kodel ir uz kokius nuopelnus jus issirinkote toki mera?ar nepigiau butu buve ji susprogdinti ,kaip uzseniuose sprogdina didelius namus kurie yra visai salia kitu namu,
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių