Vilniaus valdžia turės atlyginti 0,5 mln. eurų žalos valstybei

Vilniaus valdžia ir savivaldybės valdoma įmonė „Vilniaus vystymo kompanija“ turi atlyginti daugiau nei 0,5 mln. eurų žalos valstybei už laiku negrąžintas buvusias Vilniaus apskrities viršininko administracijos patalpas.

Taip šią savaitę nusprendė Apeliacinis teismas, patenkinęs Vyriausybės ieškinį.

Pasak teismo, savivaldybė ir jos įmonė dalį valstybei neteisėtai neperduotų patalpų nuomojo Valstybės saugumo departamentui (VSD). „Vilniaus vystymo kompanija“ iš nuomos gavo 496,7 tūkst. eurų, savivaldybė – 26,3 tūkst. eurų.

„Ši nauda atitinka valstybės patirtą praradimą, nes nuoma mokėta iš jos biudžeto. (...) Savivaldybė ir įmonė, neperduodamos patalpų, atliko neteisėtus veiksmus ir iš jų gavo naudos“, – rašoma teismo nutartyje.

Teismo sprendimu savivaldybė ir įmonė Vyriausybei turi sumokėti 523 tūkst. eurų žalos ir 5 proc. metinių palūkanų.

2015 metais Lietuvos Aukščiausias Teismas (LAT) nutarė, jog „Vilniaus vystymo kompanija“ Turto bankui turi perduoti Europos aikštėje esančias beveik 3,1 tūkst. kv. metrų ploto administracines patalpas ir 30 automobilių vietų požeminėje aikštelėje.

LAT vertinimu, patalpos privalėjo būti perduotos valstybei pagal Vilniaus apskrities viršininko administracijos 2002 metų sutartį su savivaldybe. Pagal ją senasis administracijos pastatas Gedimino prospekte atiteko savivaldybei – ji vėliau jį už 3,48 mln. eurų pardavė ir pastatė du naujus statinius dešiniajame Neries krante. Vienas jų turėjo tapti apskrities nuosavybe.

Po LAT sprendimo patalpos valstybei perduotos 2016-aisiais. Tų metų gegužę Valstybės kontrolė nustatė, jog VSD 10 metų mokėjo nuomos mokestį už dalį patalpų, kurios turėjo būti perduotos valstybei.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kažin

Kažin portretas
O kaip Vilniaus valdžia atlygins už praėjusios krizės metu padarytus nusižengimus, kai NT prestižinėse Vilniaus vietose iš gyventojų buvo tiesiog reketo būdu neva :nuperkamas". Juk tas masinių skyrybų vajus tebuvo NT vystytojų triukas: taip suaktyvėjo rinka ir žmoneliai buvo priversti išsiparduot turtelį. Klausimas: kas atlygins vaikams už padarytą žalą? A? Juk, pvz., notaras negali tvirtinti pirk.-pardavimo sutarties, jei ji nepasirašyta vieno iš šeimininko. Arba: vadinamoji Statybų inspekcija palaimindavo senovinių plytų, čerpių išvogimą su pretekstu: vykdoma rekonstrukcija kokio butuko ar tiesiog eilinis euroremontas ---- išplėšė viską.

Nu jo

Nu jo portretas
Valdžia turės atlyginti valstybei... Štukoriai! Tai kas yr kas galų gale? Eilinį kartą už valdžios ir valstybės šposus turės sumokėti niekuo dėti mokesčių mokėtojai, kurie dar po užsienius neišsilakstė nuo tokių juokų.

tai

tai portretas
paprasciausias perdeimas is 1 kisenes i kita ir paskelbimas pinigu senjorams ar vaikams neliko........
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių